Humanistyczne
Szkolny konkurs recytatorski
Czwartek, 21 Luty 2013 22:43

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, który od 1991 r. obchodzony jest 21 lutego, uczcili znakomici recytatorzy - uczniowie naszej szkoły, prezentując piękno i bogactwo polszczyzny podczas eliminacji szkolnych 58. Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego.

Zwycięzcami konkursu i reprezentantami naszego gimnazjum w eliminacjach miejskich, które odbędą się 26 lutego, zostali:

Anna Romaszko (II b) - I miejsce w kategorii: poezja śpiewana,

Nina Wąsik (I a) - I miejsce w kategorii: poezja śpiewana;

Karolina Domańska (II b) - I miejsce w kategorii: recytacja,

Magdalena Dalecka (III c) - I miejsce w kategorii: recytacja,

Kacper Demski (II e) - II miejsce w kategorii: recytacja.

Gratulujemy i życzymy powodzenia! 

 

 
"I Ty możesz zostać Demostenesem!" Weź udział w konkursie!
Środa, 09 Styczeń 2013 22:13

 

 

Zadanie konkursowe: napisanie i wygłoszenie tekstu - przemówienia lub wypowiedzi w innej formie (np. rap) - na temat mieszczący się w kategorii „Świat wokół mnie”, skierowanego do rówieśników, zwracającego uwagę na warte popularyzowania lub niewłaściwe zjawiska dostrzegane przez uczestników. Ze względu na specyficzny charakter konkursu wyklucza się następujące formy: wiersz, piosenka. Czas prezentacji: 2 – 3 minuty.

Eliminacje szkolne odbędą się pod koniec lutego. Chętni uczniowie proszeni są o zgłaszanie się do swoich nauczycieli języka polskiego.

 
"I Ty możesz zostać Demostenesem!"
Czwartek, 13 Grudzień 2012 09:23
 
 
"I Ty możesz zostać Demostenesem!" - honorowy patronat RJP

 Z ogromną satysfakcją informujemy, że honorowy patronat nad konkursem „I Ty możesz zostać Demostenesem!” Dolnośląski uczeń Mistrzem Mowy Polskiej” objęła w tym roku Rada Języka Polskiego przy Prezydium Polskiej Akademii Nauk. 
Ubiegłoroczna, pierwsza edycja spotkała się z bardzo życzliwym przyjęciem ze strony uczniów i nauczycieli bolesławieckich szkół oraz władz miasta. Dała bowiem młodzieży możliwość przedstawienia w ciekawej formie swoich przemyśleń na temat współczesnego świata. Stąd pomysł, by w tym roku zaprosić do udziału uczniów szkół z całego Dolnego Śląska.  Finał konkursu odbędzie się w maju 2013 r.

 
Wyniki szkolnego Konkursu Ładnego Pisania
Czwartek, 24 Maj 2012 10:15
Tytuł Mistrza kaligrafii 2011/2012 zdobył Patryk Gajewski, uczeń klasy III E.
Serdecznie gratulujemy!
 
Demostenes bolesławiecki - wybrany
Poniedziałek, 21 Maj 2012 05:54

18 maja w Gimnazjum Samorządowym nr 3 odbył się finał objętego patronatem Prezydenta Miasta Bolesławiec konkursu „I Ty możesz zostać Demostenesem! Bolesławiecki uczeń Mistrzem Mowy Polskiej”. Uczestnicy wygłaszali napisane przez siebie teksty, w których poruszali tematy ważne dla młodych ludzi. Tematyka wystąpień była zróżnicowana, finaliści wypowiadali się m. in. na temat tolerancji, ekologii, relacji z rodzicami, pasji, używek. 

 

Więcej…
 
Polszczyzna bez tajemnic - sukces w konkursie
Poniedziałek, 07 Maj 2012 05:39

    Gratulacje dla nauczyciela i Karoliny Domańskiej, która zajęła III miejsce w regionalnym finale Ogólnopolskiego Konkursu Języka Polskiego Ojczyzna Polszczyzna odbywającym się pod patronatem prof. Jana Miodka. 6 marca 2012 r. w Legnicy uczestnicy konkursu mieli za zadanie przygotować i wygłosić, mieszczącą się w czasie 3-5 min., wypowiedź na wylosowany temat. Jury szczególną uwagę zwracało na stopień realizacji tematu, poprawność językową wypowiedzi oraz właściwą dykcję.
Finał odbył się we Wrocławiu.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Realizujemy projekt

 

Szukaj

Odsłon : 488398

Naszą witrynę przegląda teraz 53 gości 

 Zapraszamy na nasz blog