Humanistyczne
I Ty możesz zostać Demostenesem!
Poniedziałek, 27 Marzec 2017 09:58

 

24 marca w CIK „Orzeł” w Bolesławcu spotkali się finaliści wojewódzkiego konkursu „I Ty możesz zostać Demostenesem! Dolnośląski uczeń Mistrzem Mowy Polskiej”, nad którym - po raz kolejny - honorowy patronat objęli: Rada Języka Polskiego przy Prezydium Polskiej Akademii Nauk, Dolnośląski Kurator Oświaty i Prezydent Miasta Bolesławiec.

Więcej…
 
Wirtualny Festiwal Wielokulturowy
Niedziela, 25 Wrzesień 2016 00:00

 

Już po raz drugi nasi uczniowiewzięli udział w Wirtualnym Festiwalu Wielokulturowym na platformie internetowej Centrum Edukacji Obywatelskiej. Była to okazja do spotkania z innymi kulturami i religiami, sprawdzenia swojej wiedzy oraz twórczego działania na rzecz tolerancji i szacunku dla inności.

 

Więcej…
 
Maraton Mickiewiczowski
Czwartek, 17 Marzec 2016 12:10

15 marca grupa uczennic naszej szkoły (Katarzyna Topolska, Nikola Kruk, Marta Sakowska, Dominika Kulczycka, Katarzyna Dudek i Natalia Żurowska) wzięły udział w „Maratonie Mickiewiczowskim” w II L.O. w Bolesławcu. Oprócz pogłębienia i sprawdzenia swojej wiedzy na temat autora „Pana Tadeusza”, miały możliwość zapoznania się z ofertą szkoły, którą - być może - zechcą wybrać po ukończeniu nauki w gimnazjum.

 
Recytatorskie zmagania
Środa, 17 Luty 2016 00:00

16 lutego odbyły się eliminacje szkolne 61. Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego. Zwycięzcami i reprezentantami naszej szkoły w eliminacjach miejskich zostali:

- Monika Prosół (III a) - I miejsce,

- Emilia Turaczyk (I a) i Marek Engel (III a) - II miejsce,

- Oskar Lasko (III a) - III miejsce.

Gratulujemy i życzymy powodzenia!

 
Na słowach - do finału konkursu literackiego.
Czwartek, 21 Styczeń 2016 10:09

Z ogromną satysfakcją informujemy, że w tegorocznej edycji  konkursu „I Ty możesz zostać mistrzem literatury nie tylko polskiej” zdobywczynią III miejsca w Małym Finale (w którym zmierzyli się zwycięzcy etapu szkolnego ze wszystkich szkół biorących udział w konkursie) została Dominika Kulczycka. W gronie 20 finalistów znalazła się również Ewelina Wołoszyn.

Obie uczennice będą reprezentować naszą szkołę w ścisłym, Dużym Finale konkursu, który odbędzie się 24 lutego w Łozinie.

Już teraz gratulujemy ogromnego sukcesu dziewczętom i ich opiekunkom (p. K. Urban i p. D. Wyganowskiej) oraz życzymy powodzenia podczas finału konkursu.

 
XI Konkurs Literacko - Dziennikarski Moja Mała Ojczyzna
Niedziela, 14 Czerwiec 2015 19:36

Na tegoroczny - XI Konkurs Literacko - Dziennikarski Moja Mała Ojczyzna 2015 im. Beaty Jaroszewskiej dla uczniów z Dolnego Śląska wpłynęło 107 prac z 55 szkół z naszego województwa.

Jury w składzie: Karol Maliszewski (poeta, prozaik, krytyk literacki), Tomasz Leśniowski (poeta, dziennikarz) wyłoniło 28 laureatów. Wśród nich znalazła się uczennica naszej szkoły - Marta Sakowska (II D), która zajęła III miejsce w kategorii prozy wśród uczniów gimnazjów. Praca Marty - przeczytaj.

Gratulujemy!


 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Szukaj

WEJŚCIE DO SYSTEMU
REKRUTACJI DO SZKÓŁ
PONADGIMNAZJALNYCH

Odsłon : 438146

Naszą witrynę przegląda teraz 55 gości 

 Zapraszamy na nasz blog