Humanistyczne
Wesele Stanisława Wyspiańskiego lekturą Narodowego Czytania w 2017 roku
Sobota, 02 Wrzesień 2017 09:21

Już po raz piąty nasza Szkoła włączy się w akcję „Narodowego Czytania”, której finał w tym roku zaplanowano na 2 września. W tym dniu, spacerując ulicami miasta, będziemy czytać „Wesele” wraz z mieszkańcami Bolesławca, a w pierwszym tygodniu września zaprosimy do lektury całą naszą Szkołę (nie tylko uczniów i nauczycieli), przygotujemy audycję tematyczną oraz ogłosimy konkurs plastyczny.

Akcja „Narodowe Czytanie” organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 r. Została zainicjowana wspólną lekturą „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. Lista lektur „Narodowego Czytania” wydłuża się z roku na roku.

Więcej…
 
I Ty możesz zostać Demostenesem!
Poniedziałek, 27 Marzec 2017 09:58

 

24 marca w CIK „Orzeł” w Bolesławcu spotkali się finaliści wojewódzkiego konkursu „I Ty możesz zostać Demostenesem! Dolnośląski uczeń Mistrzem Mowy Polskiej”, nad którym - po raz kolejny - honorowy patronat objęli: Rada Języka Polskiego przy Prezydium Polskiej Akademii Nauk, Dolnośląski Kurator Oświaty i Prezydent Miasta Bolesławiec.

Więcej…
 
Wirtualny Festiwal Wielokulturowy
Niedziela, 25 Wrzesień 2016 00:00

 

Już po raz drugi nasi uczniowiewzięli udział w Wirtualnym Festiwalu Wielokulturowym na platformie internetowej Centrum Edukacji Obywatelskiej. Była to okazja do spotkania z innymi kulturami i religiami, sprawdzenia swojej wiedzy oraz twórczego działania na rzecz tolerancji i szacunku dla inności.

 

Więcej…
 
Maraton Mickiewiczowski
Czwartek, 17 Marzec 2016 12:10

15 marca grupa uczennic naszej szkoły (Katarzyna Topolska, Nikola Kruk, Marta Sakowska, Dominika Kulczycka, Katarzyna Dudek i Natalia Żurowska) wzięły udział w „Maratonie Mickiewiczowskim” w II L.O. w Bolesławcu. Oprócz pogłębienia i sprawdzenia swojej wiedzy na temat autora „Pana Tadeusza”, miały możliwość zapoznania się z ofertą szkoły, którą - być może - zechcą wybrać po ukończeniu nauki w gimnazjum.

 
Recytatorskie zmagania
Środa, 17 Luty 2016 00:00

16 lutego odbyły się eliminacje szkolne 61. Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego. Zwycięzcami i reprezentantami naszej szkoły w eliminacjach miejskich zostali:

- Monika Prosół (III a) - I miejsce,

- Emilia Turaczyk (I a) i Marek Engel (III a) - II miejsce,

- Oskar Lasko (III a) - III miejsce.

Gratulujemy i życzymy powodzenia!

 
Na słowach - do finału konkursu literackiego.
Czwartek, 21 Styczeń 2016 10:09

Z ogromną satysfakcją informujemy, że w tegorocznej edycji  konkursu „I Ty możesz zostać mistrzem literatury nie tylko polskiej” zdobywczynią III miejsca w Małym Finale (w którym zmierzyli się zwycięzcy etapu szkolnego ze wszystkich szkół biorących udział w konkursie) została Dominika Kulczycka. W gronie 20 finalistów znalazła się również Ewelina Wołoszyn.

Obie uczennice będą reprezentować naszą szkołę w ścisłym, Dużym Finale konkursu, który odbędzie się 24 lutego w Łozinie.

Już teraz gratulujemy ogromnego sukcesu dziewczętom i ich opiekunkom (p. K. Urban i p. D. Wyganowskiej) oraz życzymy powodzenia podczas finału konkursu.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Realizujemy projekt

 

Szukaj

Odsłon : 478882

Naszą witrynę przegląda teraz 17 gości 

 Zapraszamy na nasz blog