Język niemiecki
ETAP POWIATOWY IX POWIATOWEGO KONKURSU JĘZYKA NIEMIECKIEGO DLA UCZNIÓW GIMNAZJUM
Wtorek, 23 Maj 2017 07:00

W czwartek, 18 maja 2017 r., w naszym gimnazjum odbył się etap powiatowy IX Powiatowego Konkursu Języka Niemieckiego dla uczniów gimnazjum. Naszą szkołę reprezentowało trzech uczniów z klas drugich i trzecich. Uczniowie zmagali się z zadaniami z zakresu znajomości gramatyki i leksyki języka niemieckiego, a także historii, kultury i geografii krajów niemieckojęzycznych. Konkurs trwał 90 minut i wzięło w nim  udział aż 42 uczniów z 11 gimnazjów powiatu bolesławieckiego.

Ogromnym sukcesem jest zajęcie w tym konkursie II miejsca przez ucznia naszej szkoły - Macieja Michałowicza z klasy II a.

Gratulujemy!

„zDolny Ślązak Gimnazjalista”
Wtorek, 24 Listopad 2015 00:00

Z przyjemnością informujemy, że w II etapie konkursu „zDolny Ślązak Gimnazjalista” z języka niemieckiego Sławek Ciosek (III c) zdobył 35 punktów na 43 możliwe, co dało mu II miejsce wśród wszystkich uczniów powiatu bolesławieckiego.

Gratulujemy serdecznie!

Mistrzowie języka niemieckiego
Poniedziałek, 18 Marzec 2013 00:56

14 marca odbyła się pierwsza edycja Konkursu Języka Niemieckiego dla Gimnazjalistów, zorganizowanego przez germanistów z II Liceum Ogólnokształcącego w Bolesławcu. Konkurs składał się z dwóch etapów: testu oraz rozmowy na zadany temat (w j. niemieckim).

Zdobywczynią pierwszego miejsca okazała się Daria Zioła (III F), drugiego – Sławomir Ciosek (I A).

Specjalne wyróżnienie przyznano uczniowi klasy IV Szkoły Podstawowej nr 2, który awansował do drugiego etapu i znakomicie radził sobie podczas rozmowy.

Gratulujemy zwycięzcom!

DEUTSCHMEISTER
Piątek, 21 Grudzień 2012 10:55
18 grudnia 2012 r. odbył się etap powiatowy konkursu języka niemieckiego "DEUTSCHMEISTER". Mamy ogromną przyjemność ogłosić, że zwycięzcą został uczeń naszej szkoły Sławomir Ciosek z klasy 1d. Natomiast wysokie  5 miejsce wraz z wyróżnieniem otrzymała uczennica klasy 3b Daria Zioła. GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW.
M. Dyr, M. Walęga

Pięknie czytamy. Po niemiecku.
Poniedziałek, 17 Grudzień 2012 08:43

12 grudnia 2012 roku w Gimnazjum Samorządowym  nr 2 odbył się finał Konkursu Pięknego Czytania w Języku Niemieckim, w którym uczeń naszego gimnazjum - Sławomir Ciosek z klasy I D - zdobył I miejsce. Gratulujemy zwycięzcy!

<< Początek < Poprzednia 1 2 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL