Hobby uczniów i nauczycieli
44. Młodzieżowa Olimpiada Krajoznawcza Dolnego Śląska - etap szkolny
Piątek, 16 Marzec 2012 11:27

     13 marca odbył się etap szkolny 44. Młodzieżowej Olimpiady Krajoznawczej Dolnego Śląska przeprowadzanej w ramach XL Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego. Wzięło w nim udział 8 uczniów należących do szkolnego koła turystyczno-krajoznawczego. 

Pytania dotyczyły historii turystyki i regionu, znajomości jednostek geograficznych, geologii, zabytków, szlaków turystycznych i ochrony przyrody. 

 

Więcej…
 
Góry znamy i kochamy!
Wtorek, 08 Listopad 2011 21:58

Już po raz czwarty drużyna naszego gimnazjum brała udział w Międzynarodowym Rajdzie Górskim Euroregionu NYSA Karkonosze. W tym roku odbyła się XIII edycja tej imprezy, edycja tym szczęśliwsza dla naszej drużyny, że wygraliśmy konkurs turystyczno-krajoznawczy drużyn starszych, w finale pokonując drużynę z Krasnej Lipy [Czechy].

Więcej…
 
Powieść fantasy
Czwartek, 09 Czerwiec 2011 10:47

"Piękne istoty" to współczesna powieść fantasy o niezwykłej miłości i przeznaczeniu. Mroczny świat magii, atmosfera grozy, tajemnice i nieoczekiwane zwroty akcji wciągają od pierwszej strony. Po premierze książki w Stanach Zjednoczonych uznano, że powieść ma szansę powtórzyć sukces sag o Harrym Potterze i bohaterach Zmierzchu. Napisana przez Kami Garcia i Margaret Stohl.
Więcej…
 
,,Moja ulubiona książka.’’
Środa, 25 Maj 2011 08:22

Moją ulubioną powieścią jest ,,Saga Zmierzch’’ napisana przez Stephanie Meyer.

             Autorka napisała cztery tomy pod tytułami: ,, Zmierzch’’ , ,,Księżyc w nowiu’’, ,,Zaćmienie’’, ,,Przed świtem’’. Jest to opowieść o zakazanej miłości młodej dziewczyny do śmiertelnie niebezpiecznego wampira.

              Zmierzch to porywająca opowieść o miłości łączącej cechy horroru, romansu i powieści o trudnym dojrzewaniu. Jej bohaterka to siedemnastoletnia Izabella Swan, która przeprowadza się do ponurego miasteczka. Spotyka tam tajemniczego, niezwykle przystojnego młodego chłopaka w którym zakochuje się bez pamięci. Edward Culllen to chłopak, który ma nadludzkie zdolności. Bella usiłuje poznać jego mroczne sekrety lecz nie zdaje sobie sprawy, że naraża tym siebie i swoich najbliższych na niebezpieczeństwo. Romans z wampirem może skończyć się dla niej śmiercią.
Więcej…
 
"Czytanie jest dla umysłu tym, czym gimnastyka dla ciała’’
Czwartek, 19 Maj 2011 07:36
   Moim ulubionym hobby jest czytanie książek. Dzięki czytaniu wzbogacam swoją mowę, powiększam zasób słów oraz ćwiczę rozwijanie swojej fantazji. Najchętniej czytam książki wieczorami, po ciężkim dniu bardzo łatwo i przyjemnie jest zapomnieć o świecie realnym, o naszych codziennych problemach, zmartwieniach… 
   Dzisiejsi ludzie coraz nie chętniej sięgają po książki. Młodzież nie czyta nawet lektur szkolnych, grając na komputerze czy oglądając telewizję  szkodzą sobie, nawet nie zdając  sobie sprawy jak bardzo… Dlaczego więc warto czytać?
Czytanie dobrych książek ma bardzo wiele zalet.  Ludzie czytający dużo książek nie mają problemów z ortografią, ponieważ wzrokowo zapamiętują ich pisownie, żadnego problemu nie stanowią dla nich napisanie rozprawki czy opowiadania. Dzięki szczegółowym opisom osób, rzeczy i  miejsc ćwiczą swój umysł. Niektórzy myślą, że czytanie książek to metoda na spędzenie czasu starszych ludzi, lecz to jednak nie prawda. Każdy młody człowiek znajdzie dla siebie coś interesującego , wśród książek przygodowych, fantastycznych, detektywistycznych, powieści młodzieżowych możliwości są nieograniczone.      
   Książki piszą młodzi i starzy ludzie, kobiety, mężczyźni , autorzy książek są w różnym wieku. Czytamy książki autorów których dawno już z nami nie ma, albo tych którzy dopiero zaczynają tworzyć swoje opowieści.
  Więc zapraszam do odwiedzania naszej szkolnej biblioteki, w której można znaleźć nie tylko lektury i książki historyczne, są tam również opowieści, które dopasujemy do swoich zainteresowań, marzeń i przygód. Pamiętajmy,  że każda przeczytana książka wzbogaca nas o różnego rodzaju wiedzę.
 
Więcej artykułów…
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Realizujemy projekt

 

Szukaj

Odsłon : 506064

Naszą witrynę przegląda teraz 11 gości 

 Zapraszamy na nasz blog