Działania
Las nie jest nam obojętny
Środa, 07 Marzec 2012 22:17

 

   Klasa I b przystąpiła do projektu ekologicznego: "Kupuj odpowiedzialnie drewno i papier". W dniu 14.02.2012 r. odbyły się pierwsze zajęcia, które poprowadziła pani Magdalena Głogowska - edukator ze Stowarzyszenia "Trójrzecze". Uczniowie podczas zajęć obejrzeli dwa filmy przedstawiające skutki wycinania lasów, a później dyskutowali,  w jaki sposób on sami mogą chronić lasy, ograniczyć zużycie papieru. Już 9.03.2012 r. kolejne zajęcia, a po nich czeka klasę przygotowanie akcji promocyjnych na rzecz zrównoważonej konsumpcji oraz filmu o tych działaniach. Więcej o projekcie na stronie: http://ekonsument.pl/lasy

 

 
Certyfikat Lokalnego Centrum Aktywności Ekologicznej
Środa, 28 Wrzesień 2011 21:15

 22 września, w Krakowie, podczas Konferencji Programu Szkoły dla Ekorozwoju, już po raz dziesiąty spotkały się szkoły najbardziej zaangażowane w działania ekologiczne. W konferencji wzięło udział blisko 300 uczestników: nauczycieli z całego kraju, przedstawicieli Ministerstwa Środowiska, Ministerstwa Edukacji Narodowej, które wspierają Program swoim patronatem, w tym: Dolnośląski Kurator Oświaty. Warto zaznaczyć, że patronat nad imprezą objął też Prezydent Rzeczypospolitej – Bronisław Komorowski, którego list do uczestników odczytał doradca z Kancelarii Prezydenta - Henryk Wujec.

 

 

Więcej…
 
MEDIA O NAS.
Piątek, 24 Czerwiec 2011 08:09
Dnia 20 czerwca 2011 roku redakcja Gazety Wrocławskiej poprosiła nas o zrelacjonowanie działań podjętych w ramach projektu pt. „Zielony Wizjoner” oraz przebiegu konsultacji społecznych. Następnie umieszczono artykuł, w którym doceniono aktywną postawę społeczną naszych uczniów. Zapraszamy do lektury: Gazeta Wrocławska z dnia 21.06.2011r. 

Lokalne media (AZARTSAT, ISTOTNE), przedsiębiorstwo (PLANETLED) oraz MCC BOK w Bolesławcu współpracowały z nami przez cały czas trwania projektu. Pomogły nam w rozpropagowaniu naszych działań. BARDZO IM DZIĘKUJEMY!

 
Nasza Inwestycja Marzeń
Poniedziałek, 30 Maj 2011 07:11

  

Realizujemy projekt zorganizowany przez UNEP/GRID – Warszawa. Jego celem jest przeprowadzenie konsultacji społecznych na temat Naszej Inwestycji Marzeń, czyli budowy miejsca, które będzie odpowiedzią na potrzeby mieszkańców miasta Bolesławca i okolic.
   Naszych projekt dotyczy przede wszystkim właściwego zagospodarowania terenu dawnego Dworca Wschodniego przy ul. Chrobrego. I wariant przewiduje budowę toru kartingowego, w II proponujemy stworzenie skansenu związanego z Ceramiką i amfiteatru letniego.
Więcej…
 
ZBIÓRKA BATERII
Poniedziałek, 16 Maj 2011 11:16

16 maja została zakończona zbiórka baterii w naszej szkole. Najwięcej baterii przynieśli:
1.Nicol Miller 3a
2.Karolina Sabadasz 3g
3.Daria Krzykliwa 1f
4.Alicja Rząsa 3a
5.Klaudia Niziałek 2d
6.Marcin Sojka 3e
   W sumie od lutego zebraliśmy 3196 baterii. Czekamy na ogłoszenie wyników konkursu przez Urząd Miasta Bolesławiec, który ogłosi, jak wypadliśmy na tle innych szkół.
   Najważniejsze jest jednak to, że uczniowie  naszej szkoły dbają o środowisko!

Za zaangażowanie wszystkim uczniom serdecznie dziękuję.
             Małgorzata Zięba

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Realizujemy projekt

 

Szukaj

Odsłon : 505997

Naszą witrynę przegląda teraz 77 gości 

 Zapraszamy na nasz blog