Działania
Ciekawa lekcja
Poniedziałek, 07 Marzec 2016 00:00


3 marca uczniowie III b uczestniczyli w zajęciach w Nadleśnictwie Bolesławiec, podczas których p. leśnik, Anna Makielska, opowiadała o gospodarce Lasów Państwowych oraz niezwykłościach Borów Dolnośląskich.

Nasze koleżanki i koledzy zakończyli te zajęcia bogatsi o wiedzę na temat gospodarki leśnej, zwierząt oraz przyrządów do pomiaru drewna, a także istotnej funkcji lasów. 
Następne spotkanie - w maju, w szkółce leśnej.

 
„Ekologiczna megabateria”
Poniedziałek, 02 Grudzień 2013 10:23
 28 listopada nasi uczniowie odwiedzili niemiecka szkołę w Hoyerswerdze. Wycieczka odbyła się na podstawie projektu „Ekologiczna megabateria”. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się, na jakiej postawie działa bateria, czym jest napięcie i natężenie, jakie znaczenie ma dla nauki elektrochemia oraz odkryli, że energię można czerpać prosto z natury. Na początku spotkania odbył się wykład.  
Więcej…
 
MAMY „ZIELONĄ FLAGĘ”
Poniedziałek, 23 Wrzesień 2013 12:41
Szkoły dla ekorozwoju - to program edukacji i aktywności ekologicznej realizowany od 11 lat przez Fundację - Partnerstwo dla Środowiska, w który włączyło się ponad 1000 szkół z całej Polski. Od 5 lat należy on do międzynarodowej sieci Eco - Schools – przyznającej najbardziej prestiżowe wyróżnienia ekologiczne dla szkół na całym świecie.
Więcej…
 
Wizyta w Szkole Słonecznej w Bielawie
Czwartek, 18 Październik 2012 21:26

   Dnia 15.10.2012 roku uczniowie biorący udział w projekcie „Bezinwestycyjne oszczędzanie energii” wybrali się na wycieczkę do Szkoły Słonecznej w Bielawie, gdzie uczestniczyli w zajęciach związanych z tematyką pozyskiwania energii odnawialnej przy użyciu kolektorów słonecznych oraz pomp ciepła, modułów fotowoltaicznych i generatorów wiatrowych. 

Brali również udział w ćwiczeniach praktycznych, które przybliżyły im zagadnienia z bezinwestycyjnych metod oszczędzania energii.

 
Certyfikat Zielonej Flagi
Środa, 03 Październik 2012 06:31

 

28 września 2012 roku odbyło się posiedzenie Kapituły Programu Szkoły dla Ekorozwoju. W tym roku przyznano łącznie 210 certyfikatów dla szkół i przedszkoli, potwierdzających ich zaangażowanie i wysoką jakość działań na rzecz zrównoważonego rozwoju. Wśród nagrodzonych szkół jest nasze gimnazjum, które uzyskało certyfikat Zielonej Flagi.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Realizujemy projekt

 

Szukaj

Odsłon : 511201

Naszą witrynę przegląda teraz 13 gości 

 Zapraszamy na nasz blog