Sukcesy sportowe
Warsztaty W-F z klasą
Środa, 18 Listopad 2015 00:00

 

 

17 listopada 2015 roku w Gimnazjum Samorządowym nr 3 im. Jana Pawła II w Bolesławcu odbyło się lokalne spotkanie dla nauczycieli WF i nauczycieli nauczania wczesnoszkolnego. Organizatorką spotkania była pani Patrycja Kasperek, nauczycielka WF z Gimnazjum Samorządowego nr 3 im. Jana Pawła II w Bolesławcu.

Więcej…
 
UWAGA NADWAGA
Czwartek, 12 Listopad 2015 00:00

 

 

W dniu 6 listopada o godz. 12:35 do godz.13:20 w naszej szkole została przeprowadzona prelekcja w ramach Ogólnopolskiej akcji UWAGA NADWAGA przez panią dietetyk Sandrę Fiałek z Bolesławca. W zajęciach wzięli udział uczniowie gimnazjum klasa Ic, klasa IIc oraz klasa IIIb, którzy realizują w naszej szkole program edukacyjny „Wf z klasą” CEO.

Więcej…
 
Sportowy Okrągły Stół
Środa, 11 Listopad 2015 00:00

Dnia 05 listopada 2015 r. o godz. 8:00  w auli MZS nr 3 w Bolesławcu im. Jana Pawła II w Bolesławcu, odbyła się debata „Sportowego Okrągłego Stołu – SOS”. Do debaty szkolnej przygotowywaliśmy się podczas lekcji wychowania-fizycznego. Debatę prowadziła koordynator programu pani Patrycja Kasperek. Sekretarzem była uczennica klasy IIc  Wanessa Mazurek. Pan Roman Gorski   zadbał o oprawę techniczną spotkania oraz fotografował wydarzenie z uczennicą Aleksnadrą Muniak z klasy IIc. Uczennice klasy II c zadbały o dekorację aulii. W spotkaniu uczestniczyli ponadto delegacje klas I a, Ib, Ic.
Na początku spotkania pani Patrycja Kasperek powitała wszystkich przybyłych na spotkanie, którego celem była poprawa sytuacji wychowania fizycznego. Nawiązanie do tematu zajęć odbyło się w formie prezentacji multimedialnej.  Debata przyjęła formę dyskusji oraz burzy mózgów. Po wprowadzeniu do tematu zajęć uczniowie zostali podzieleni na grupy, których zadaniem było wypisanie na tekturowych kartach wad i zalet wychowania fizycznego. Ta część spotkania była zdrowo ożywiona, uczniowie z chęcią  i zaangażowaniem podawali swoje pomysły. Nauczyciele także nie potrafili usiedzieć na swoich miejscach i z przyjemnością poruszali się wśród ożywionych uczniów mających wiele do powiedzenia w tej kwestii.

Więcej…
 
II miejsca dziewcząt i chłopców
Piątek, 30 Październik 2015 08:30

W Mistrzostwach Powiatu w Piłce Nożnej obie reprezentacje naszego gimnazjum wywalczyły II miejsca.

 

28 października w Nowogrodźcu odbyły się zawody w kategorii dziewcząt.   Do rywalizacji przystąpiło pięć zespołów, które rozgrywały mecze systemem   „każdy z każdym”.  Nasze piłkarki przy pięknej, słonecznej pogodzie spotkały się kolejno z GM Nowa Wieś (1:0), GM Osiecznica (1:1), GM Iwiny ( 4:1) oraz GM Nowogrodziec (0:4). Porażka w tym ostatnim meczu spowodowała, że pomimo wielkiego zaangażowania dziewczęta uplasowały się ostatecznie na II miejscu.

Następnego dnia rywalizowały drużyny chłopców podzielone na dwie grupy. Naszemu zespołowi los przydzielił za rywali GM Osiecznica i GS nr 1.  Zwycięstwo (1:0) po zaciętym meczu z tym pierwszym rywalem i porażka (0:4)  z GS 1 sprawiły, że do półfinału awansowaliśmy z drugiego miejsca. Tam czekał już na naszych piłkarzy zwycięzca drugiej grupy, niepokonana dotychczas drużyna   GM Iwiny. Stawką meczu był nie tylko awans do finału, ale także do rozgrywek strefowych. Nasi chłopcy sprostali zadaniu - po fantastycznym meczu pokonali rywala 5:1 i mogli cieszyć się z sukcesu. Humorów nie popsuła im nawet porażka w finale (2:6) z GS 1, a do finału strefy jeleniogórskiej awans wywalczyli: Kacper Mrozik, Kacper Kumosz, Damian Mrozik, Marcel Tur, Grzegorz Paleń, Krzysztof Hyjek, Mateusz Lewera, Emil Słobodzian oraz Radosław Tabor.

Obie drużyny wystąpiły w rozgrywkach pod opieką P.Bajera.

 
I miejsce dziewcząt i II chłopców
Poniedziałek, 19 Październik 2015 00:00

Mistrzostwa Bolesławca w Piłce Nożnej

Pierwsi  rywalizowali 12 października chłopcy, którzy w rozgrywkach grupowych przegrali z GS 1 oraz pokonali GS 4, dzięki czemu awansowali do półfinału rozgrywek o Mistrzostwo Bolesławca. W półfinale gładko uporali się z zawodnikami GS 2, co dało awans do finału i ponowne spotkanie z GS 1 – tym razem przegrane po zaciętej walce 2:3.

Następnego dnia do rywalizacji przystąpiły dziewczęta. Tutaj obyło się bez większych emocji – nasze dziewczęta pokonały po 4:0 drużyny GS 1 i Oxpressu, tym samym zapewniając sobie awans do rozgrywek powiatowych.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Realizujemy projekt

 

Szukaj

Odsłon : 511048

Naszą witrynę przegląda teraz 14 gości 

 Zapraszamy na nasz blog