Patron szkoły
„JAN PAWEŁ II – DROGA DO ŚWIĘTOŚCI”
Środa, 28 Maj 2014 10:46

SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY

„JAN PAWEŁ II – DROGA DO ŚWIĘTOŚCI”

Konkurs został zorganizowany z okazji pontyfikału Jana Pawła II.

W konkursie brali udział uczniowie M.Z.S. nr 3 klas 4-6 szkoły podstawowej i 1-3 gimnazjum.

Wystawa konkursowa na korytarzu I piętra szkoły prezentowała 40 prac.

Nagrody zdobyli:
Magdalena Kotwica kl. 2a, Martyna Waszak kl. 3b, Dorota Wiśniewska kl. 3a, Marlena Marut kl. 2b z Gimnazjum Samorządowego nr 3  oraz Piotr Szmit kl. 5a, Bartosz Rudek kl. 4b, Krzysztof Stachów kl. 5c ze Szkoły Podstawowej nr 2.

Organizatorzy : M. Haniszewski  i  P. Chmielik

GRATULACJE!!!

 

 
Diecezjalne obchody uroczystości kanonizacji Jana Pawła II i Jana XXIII
Poniedziałek, 28 Kwiecień 2014 00:00

 W niedzielę 27. kwietnia 2014r. uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunem panem Piotrem Chmielikiem (naszym katechetą) wzięli udział w Diecezjalnych obchody uroczystości kanonizacji Jana Pawła II i Jana XXIII, które odbyły się w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie.

Obchody rozpoczęły się o godz. 10.00 wspólnym oglądaniem transmisji z Placu św. Piotra, do momentu kanonizacji, następnie uczestniczyliśmy w Eucharystii z homilią pod przewodnictwem biskupa legnickiego Stefana Cichego w bazylice krzeszowskiej.

Więcej…
 
DZIEŃ PAPIESKI
Wtorek, 15 Październik 2013 08:15
W niedzielę 13. października 2013r. obchodzony był Dzień Papieski, który przebiegał pod hasłem „Jan Paweł II – Papież dialogu”.
Z tej okazji w Katedrze Legnickiej odprawiona została Msza Święta pod przewodnictwem Księdza Biskupa Marka Mendyka.
W tym szczególnym wydarzeniu udział wzięli przedstawiciele Szkół im. Jana Pawła II z Diecezji Legnickiej wraz ze sztandarami. 
Aby tradycji stało się zadość Gimnazjum Samorządowe nr 3 również włączyło się w uroczyste obchody Dnia Papieskiego. Delegację naszej szkoły tworzyli: Pan Piotr Chmielik i asysta Pocztu Sztandarowego z Panią Dyrektor Ireną Sikorą-Kołodyńską na czele.
W programie oprócz Mszy Świętej znalazła się również wizyta w budynku Wyższego Seminarium Duchownego, gdzie zaproszeni goście uraczeni zostali pysznym obiadem.
Całą uroczystość zwieńczyło słuchowisko muzyczno-literackie przygotowane przez uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Wojcieszycach.

opiekun Pocztu: K. Szymczykowska

 
V Powiatowy Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II
Poniedziałek, 03 Czerwiec 2013 07:42

Dnia 29 maja 2013 roku odbył się w naszej szkole V Powiatowy Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II "JAN PAWEŁ II PAPIEŻEM RODZINY". W konkursie uczestniczyli uczniowie z gimnazjów w Nowogrodźcu, Iwinach, Osiecznicy,  Nowej Wsi oraz Bolesławca: I i II Gimnazjum Prywatne. GS nr 1, GS nr 2, GS nr 3.      

   

Więcej…
 
34 rocznica powołania Jana Pawła II
Wtorek, 16 Październik 2012 07:34
 
 
   16 października przypada 34 rocznica powołania na Stolicę Piotrową Jana Pawła II. Rocznica ta uświadamia, że wydarzenie to zaważyło na losach nie tylko Polaków, ale i świata. Wybór Karola Wojtyły na Papieża wpłynął bardzo istotnie na wydarzenia w Europie Środkowo-Wschodniej, a potem na to, co działo się w Kościele i nie tylko. 
   W 1978 r. około godz. 16.00 ogłoszono, że podczas drugiego konklawe Kolegium Kardynalskie wybrało najwyższego dostojnika Kościoła Katolickiego. Kardynał Karol Wojtyła przyjął imię Jan Paweł II. Był pierwszym od ponad 450 lat biskupem Rzymu nie pochodzącym z Włoch.
Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Realizujemy projekt

 

Szukaj

Odsłon : 511044

Naszą witrynę przegląda teraz 7 gości 

 Zapraszamy na nasz blog