Kolejne warsztaty kulinarne
Poniedziałek, 10 Kwiecień 2017 07:35

Po raz kolejny uczniowie naszego gimnazjum uczestniczyli w warsztatach kulinarnych w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych przy ulicy Komuny Paryskiej. Tym razem tematem zajęć była dekoracja tortów pod bacznym okiem pani cukiernik Marty Korzeniowskiej, właścicielki pracowni ozdób cukierniczych w Świeradowie Zdroju.

Dekorowanie tortów zgodnie z obecnie obowiązującymi trendami, jak się okazało to wcale niełatwa sprawa. Ćwiczyliśmy różne techniki dekoracji od masy cukrowej, polewy czekoladowej do dekoracji z owoców. Dla nas było to nowe doświadczenie, staraliśmy się dorównać naszym starszym kolegom.

Bardzo byliśmy zadowoleni z efektów naszej pracy. Wspólne warsztaty okazały się strzałem w dziesiątkę i jednocześnie świetną zabawą zarówno dla uczniów ze szkoły gospodarzy jak i uczniów z naszej szkoły.