Projekt
Poniedziałek, 12 Wrzesień 2016 00:00

 

„Młodzi Mistrzowie Nieolimpijscy nie znają granic!”

„Mladí mistři neolympijských sportů neznaji hranic!”

Gimnazjum Samorządowe nr 3 wraz z partnerską szkołą z miejscowości Česká Lípa
realizuje projekt pod nazwą: „Młodzi Mistrzowie Nieolimpijscy nie znają granic!”,
którego celem jest zaprezentowanie i umożliwienie młodzieży uczestnictwa w alternatywnych formach aktywności fizycznej.
Wchodzą one  w skład Światowych Igrzysk Sportowych dyscyplin nieolimpijskich, a te odbędą się w przyszłym roku we Wrocławiu.

 

7 września zawitała do Bolesławca dwudziestoosobowa grupa czeskich uczniów wraz z dwoma opiekunami. Po zakwaterowaniu nastąpiło oficjalne powitanie i otwarcie projektu w auli „trójki”. Tego samego dnia po wspólnym obiedzie oprowadziliśmy naszych gości po mieście, ale nie był to zwykły spacer – połączony był z nauką czytania mapy, ponieważ następnym punktem programu był bieg na orientację. Przed odnajdywaniem kolejnych punktów wokół bolesławieckiego Rynku czeska młodzież została podzielona na grupy mające swojego polskiego opiekuna służącego pomocą w nawigowaniu. Po takim przygotowaniu  sam bieg w Ośrodku Wodno-Sportowym nie mógł się nie udać, choć nie obyło się bez pomyłek.

Kolejny dzień to wycieczka do Szklarskiej Poręby i zdobywanie jednego z najbardziej urokliwych miejsc widokowych –Wysokiego Kamienia (z którego rozpościera się wspaniała panorama Gór Izerskich, Karkonoszy, Rudaw Janowickch i Pogórza Kaczawskiego) oraz wizyta w Parku Linowym. Wspinaczka na platformach zawieszonych na drzewach przyniosła wiele niezapomnianych wrażeń, często po przełamaniu własnych lęków związanych z wysokością.

Trzeciego dnia zaprosiliśmy wszystkich uczestników wymiany na szkolne boisko do gry w „Bubble Football”, czyli piłkę nożną w specjalnych nadmuchiwanych kulach. Zabawa była wyśmienita, a w czasie przerw można było poznać kolejną grę – boule.  Po zabawie na świeżym powietrzu udaliśmy się na Pływalnię „Orka”, gdzie - oprócz zabaw w wodzie - rywalizowaliśmy w koszykówce wodnej. Po zjedzeniu obiadu pożegnaliśmy naszych gości, którzy udali się w drogę powrotną do Czech.

Wspólne spędzanie czasu służyło nie tylko poznawaniu nowych dyscyplin sportowych, ale także znakomicie pomagało w integrowaniu całej grupy i już nie możemy doczekać się wizyty w Českiej Lípie, gdzie będziemy kontynuowali działania projektowe i rozwijali znajomości.

 

Realizujemy projekt

 

Szukaj

Odsłon : 504441

Naszą witrynę przegląda teraz 49 gości 

 Zapraszamy na nasz blog