„Quo vadis” Henryka Sienkiewicza
Niedziela, 04 Wrzesień 2016 00:00

„Quo vadis” Henryka Sienkiewicza lekturą Narodowego Czytania w 2016 roku.

Już po raz czwarty MZS nr 3 bierze udział w ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie organizowanej przez Prezydenta RP od 2012 roku. Akcja ta została zainicjowana wspólną lekturą „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza, w 2013 były to dzieła Aleksandra Fredry, a w rok później odbyło się czytanie „Trylogii” Henryka Sienkiewicza.

 

Tegoroczna lektura została wybrana podczas internetowego głosowania spośród pięciu propozycji.Dzieło Sienkiewicza konkurowało z „Chłopami” Władysława St. Reymonta, „Weselem” Stanisława Wyspiańskiego, „Popiołami” Stefana Żeromskiego oraz powieścią Marii Dąbrowskiej „Noce i dnie”.

Akcję rozpoczęliśmy już dzisiaj o godz. 10.00 audycją na temat wydarzenia oraz czytaniem w klasach wybranych fragmentów powieści. Czytała cała szkoła – nie tylko uczniowie i nauczyciele.

Natomiast jutro, w dzień Narodowego Czytania, zaplanowaliśmy spacer ulicami Bolesławca, podczas którego będziemy zachęcać mieszkańców naszego miasta do wspólnej lektury.

Dopisano.

Nasz literacki spacer z „Quo vadis” okazał się doskonałym sposobem na spędzenie czasu z książką na świeżym powietrzu. Mieszkańcy Bolesławca chętnie odpowiadali na zaproszenie do wspólnej lektury, przy okazji dzieląc się swoimi spostrzeżeniami na temat powieści czy samej Akcji.

Cieszymy się, że nasza szkoła po raz kolejny mogła wziąć udział w Narodowym Czytaniu. Co roku jest to dla nas wyjątkowy czas i wspaniała przygoda.

 

Realizujemy projekt

 

Szukaj

Odsłon : 504465

Naszą witrynę przegląda teraz 12 gości 

 Zapraszamy na nasz blog