Warsztaty W-F z klasą
Środa, 18 Listopad 2015 00:00

 

 

17 listopada 2015 roku w Gimnazjum Samorządowym nr 3 im. Jana Pawła II w Bolesławcu odbyło się lokalne spotkanie dla nauczycieli WF i nauczycieli nauczania wczesnoszkolnego. Organizatorką spotkania była pani Patrycja Kasperek, nauczycielka WF z Gimnazjum Samorządowego nr 3 im. Jana Pawła II w Bolesławcu.

Warsztaty miały charakter szkoleniowy i przeprowadzone zostały w ramach programu WF z Klasą, a ich głównym celem było zapoznanie z realizowanym w naszej szkole programem oraz wymiana dobrych praktyk. W warsztatach udział wzięli nauczyciele z Miejskiego Zespołu Szkól nr 3 w Bolesławcu, Szkoła Podstawowa nr 2 w Bolesławcu, Miejskiego Zespołu Szkół nr 2 w Bolesławcu, Miejskiego Zespołu Szkół nr 1 w Bolesławcu oraz ZSOiZ im Jana Pawła II Gryfów Śląski, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Lubaniu, Publiczne Gimnazjum im. Profesorów Lwowskich  w Pęgowie, Gimnazjum nr 43 we Wrocławiu.

Spotkanie rozpoczęło się od prezentacji założeń programu oraz przedstawienia przykładów ciekawych działań o charakterze sportowym:  roztańczonych przerw, wykorzystania technologii informacyjno-komunikacyjnej na WF czy prowadzenia lekcji interdyscyplinarnych. Zostały przedstawione cele i misje programu WF z Klasą, zadania szkół, zostały omówione także początki projektu. Poza wymienionymi tematami, w dyskusji znalazła się także mowa o Bubble Football, która została nam  zaprezentowana przez nauczycieli z Lubania. Panie z MZS nr 1 przedstawiły ciekawe lekcje z tematyki Rugby Tag. Spotkanie przebiegało w bardzo wesołej i przyjaznej atmosferze. W drugiej części spotkania, która miała charakter praktyczny, instruktor fitness Karolina Kozłowska z  Bolesławca, poprowadziła zajęcia z Zumby.  Jeśli znacie zumbę to już wiecie, że to niezwykła fuzja aerobiku i tańca inspirowana latynowskimi rytmami. Zumba to przede wszystkim dobra zabawa. Zumba łączy ze sobą aerobik, trening oporowy i interwałowy, a pobudzająca do życia muzyka naprzemiennie o różnej częstotliwości doskonale poprawia kondycję. Łączy ona przyjemne z pożytecznym bo uczęszczając na nią kształtujemy sylwetkę i jednocześnie świetnie się bawimy, czego dowodem była roztanczona sala gimnastyczna w Bolesławcu. Udział w częśći praktycznej brali także uczniowie naszej szkoły, którzy na koniec zajęć robili sobie zdjecia pamiątkowe z panią Karoliną.

Na zakończenie uczestnicy wypełnili ankiety ewaluacyjne, z analizy których wynika, że spotkanie było ciekawe, a założone cele osiągnięte. Oczywiście uczestnicy umówili się na kolejne spotkanie, aby podzielić się swoimi pomysłami na lekcje wychowania fizycznego. Liczymy, że odbędzie się ono już wkrótce.

 

Lokalny lider WF Z KLASĄ

Patrycja Kasperek

 

Realizujemy projekt

 

Szukaj

Odsłon : 506688

Naszą witrynę przegląda teraz 26 gości 

 Zapraszamy na nasz blog