,,WF z Klasą”
Czwartek, 10 Wrzesień 2015 10:54

 

 

 

W roku szkolnym 2014/2015 nasze gimnazjum przystąpiło do ogólnopolskiego programu edukacyjnego ,,WF z Klasą”. W ramach projektu realizowane były różnorodne zadania,  
a priorytetem stało się, aby zajęcia wychowania fizycznego w naszej szkole były jeszcze bardziej atrakcyjne, a każda lekcja stawała się nowym wyzwaniem, do którego każdy dzielnie przystępował.

 

Każda ze szkół przystępująca do projektu musiała spełniać określone regulaminem kryteria oraz realizować wyznaczone zadania.

Miło nam zakomunikować, że wszystkie nasze działania i cele, które sobie założyliśmy, zostały zrealizowane i zaakceptowane przez CEO i we wrześniu otrzymaliśmy certyfikat szkoły „WF z klasą”.

Serdecznie gratulujemy Szkolnemu Zespołowi WF ukończenia pierwszej edycji programu WF z Klasą.

Dziękujemy za pomysły, zaangażowanie i energię. Życzymy dalszych sukcesów.

Spada poziom aktywności fizycznej dzieci i młodzieży. Jesteśmy przekonani, że lekcje WF prowadzone w mądry i nowoczesny sposób są szansą na odwrócenie tego niebezpiecznego trendu. Kształtowanie w uczniach nawyku regularnego uprawiania sportu jest tak samo ważnym zadaniem szkoły, jak uczenie samodzielnego myślenia. Dlatego szkoła nie może być nastawiona tylko na promowanie sportowych talentów w kilku wybranych dyscyplinach. Jeśli lekcje WF są monotonne lub wiążą się z nadmiernym stresem, biciem rekordów i ciągłą rywalizacją, mogą na całe życie zniechęcić do aktywności ruchowej. Nasz program ma pokazać , że ze sportu w szkole każdy może czerpać przyjemność.

Nasza szkoła w roku szkolnym 2015/2016 przystąpiła do III edycji programu Centrum Edukacji Obywatelskiej „Wf z klasą”. Serdecznie zapraszamy uczniów, rodziców i nauczycieli do odwiedzania i współtworzenia  naszego szkolnego blogu „Wf z klasą”.

 

/Koordynator programu Patrycja Kasperek/

 

Realizujemy projekt

 

Szukaj

Odsłon : 506690

Naszą witrynę przegląda teraz 31 gości 

 Zapraszamy na nasz blog