Diecezjalne obchody uroczystości kanonizacji Jana Pawła II i Jana XXIII
Poniedziałek, 28 Kwiecień 2014 00:00

 W niedzielę 27. kwietnia 2014r. uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunem panem Piotrem Chmielikiem (naszym katechetą) wzięli udział w Diecezjalnych obchody uroczystości kanonizacji Jana Pawła II i Jana XXIII, które odbyły się w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie.

Obchody rozpoczęły się o godz. 10.00 wspólnym oglądaniem transmisji z Placu św. Piotra, do momentu kanonizacji, następnie uczestniczyliśmy w Eucharystii z homilią pod przewodnictwem biskupa legnickiego Stefana Cichego w bazylice krzeszowskiej. Krzeszowskie Sanktuarium jest w szczególny sposób związane z osobą Jana Pawła II. To On osobiście koronował Ikonę Matki Bożej Łaskawej i podniósł do godności Bazyliki Mniejszej tamtejszą czcigodną świątynię.

Na uroczystość przybyli przedstawiciele szkół z Diecezji Legnickiej noszących zaszczytne imię Jana Pawła II oraz innych placówek oświatowych, stypendyści Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, a także wszyscy ludzie dobrej woli. Asysta Pocztu Sztandarowego dumnie reprezentowała nasze Gimnazjum.

Opiekun Pocztu Sztandarowego:
K. Szymczykowska

 

Realizujemy projekt

 

Szukaj

Odsłon : 504477

Naszą witrynę przegląda teraz 16 gości 

 Zapraszamy na nasz blog