„Ekologiczna megabateria”
Poniedziałek, 02 Grudzień 2013 10:23
 28 listopada nasi uczniowie odwiedzili niemiecka szkołę w Hoyerswerdze. Wycieczka odbyła się na podstawie projektu „Ekologiczna megabateria”. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się, na jakiej postawie działa bateria, czym jest napięcie i natężenie, jakie znaczenie ma dla nauki elektrochemia oraz odkryli, że energię można czerpać prosto z natury. Na początku spotkania odbył się wykład.  
Potem uczniowie wykonywali różne doświadczenia, wykorzystując swoją wiedzę w praktyce. Łączyli warzywa, owoce i płyny z metalowymi elementami tak, by stworzyć źródło energii. Zbudowali mini latarkę, wykorzystując kropelkę soku z cytryny. Stworzyli wspólnie jedną ekologiczną megabaterię, która posłużyła do podświetlenia napisu z setek diod LED. Zbudowali także ogniwa złożone i znaleźli układ produkujący  najwyższe napięcie lub natężenie. Pod koniec spotkania odbył się mały test, w którym uczniowie zdobyli nagrody.

  Tydzień wcześniej uczniowie z Gimnazjum w Hoyerswerdzie w Niemczech przyjechali do naszej szkoły. Stworzono wtedy wystawę, na której znalazły się informacje dotyczące zagadnień poruszanych podczas tego projektu.
 

Realizujemy projekt

 

Szukaj

Odsłon : 511205

Naszą witrynę przegląda teraz 8 gości 

 Zapraszamy na nasz blog