Rowerowa Szkoła
Wtorek, 05 Listopad 2013 12:48

 W ramach projektu "Rowerowa Szkoła" w czwartek 31 października grupa uczniów z opiekunami pojechała na wycieczkę. Uczestnikami byli uczniowie klas 6c, 1b i 2d.
    Z miejsca zbiórki udaliśmy na ulicę Piastów i ścieżką rowerową  dojechaliśmy do Łazisk. W lesie zwiedziliśmy stare kamieniołomy, z których piaskowiec brany był m.in. na budowę bramy Brandemburskiej w Berlinie. Można tu zobaczyć pojedyncze skłały na brzegu lasu i głębokie wyrobisko o stromych, prawie pionowych ścianach.

 

    Po krótkim postoju udaliśmy się do ruin Gwiezdnego Zamku. Dawno remu w zamku tym mieszkał rycerz- rozbójnik. Dzisiaj została fosa i kikuty ścian. Zjazd do suchej fosy dla niektórych z nas był po prostu niezapomnianym przeżyciem. Osoby mniej żądne wrażeń przeprowadziły rowery.
     Następnym obiektem na naszej trasie było mauzoleum właścicieli pałacu w Warcie Bolesławieckiej. Obiekt jest zniszczony, na pozostałościach nagrobków nie znaleźliśmy nazwisk pochowanych tam osób. Na dwóch małych płytach nagrobnych ułożonych przy krzyżu udało się nam odczytać  imiona osób. Mieliśmy duży problem ponieważ pisane są one gotykiem. Nazwiska próbowaliśmy bardziej zgadywać niż odczytywać.
    Nasza trasa wiodła prawie zawsze polnymi drogami i w większości zawierała się w wyznaczonej i oznakowanej ścieżce rowerowej. Uczestnicy wycieczki zmęczeni ale zadowoleni już oczekują następnej wyprawy. Ale ta będzie dopiero w przyszłym roku.


Opiekunowie:
Joanna Kutryba
Władysław Czyżowicz
   

 

Realizujemy projekt

 

Szukaj

Odsłon : 504453

Naszą witrynę przegląda teraz 51 gości 

 Zapraszamy na nasz blog