Młodzi olimpijczycy na start!
Środa, 22 Maj 2013 00:00

    Doskonalenie umiejętności posługiwania się językiem niemieckim, poprawa kondycji fizycznej i poznanie atrakcji miast leżących na terenie historycznych Łużyc to główne cele wymiany uczniowskiej między Mittelschule Gesundbrunnen w Bautzen a Gimnazjum Samorządowym nr 3, która trwała od 13 do 17 maja. Program 5-dniowego pobytu w Niemczech obejmował uczestnictwo w zajęciach sportowych (piłka nożna, siatkowa i koszykowa, badminton, skok wzwyż) i wycieczkach. Uczniowie poznali Kleinwelkę (zwiedzili park miniatur i park dinozaurów), przeżyli mnóstwo przygód w parku linowym KLETTERWALD, podziwiali zabytki Goerlitz i Bautzen.

 


 
    W wymianie brało udział 20 uczniów, którymi opiekowali się nauczyciele: Agnieszka Szulc-Jednoróg, Piotr Bajer i Adrian Graczyk. Projekt Młodzi olimpijczycy na start! jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz środków budżetu państwa przy wsparciu Euroregionu Nysa.

    Początkowo problemów przysporzyły bariery językowe, szybko okazało się jednak, że porozumienie nie jest wcale takie trudne. Okazało się, że oprócz rozwijania talentów sportowych i poznania nowych miejsc uczniowie pogłębili również umiejętność porozumiewania się w języku niemieckim. Zastosowali w praktyce wiedzę wyniesioną ze szkoły.

   Uczniowie nadal utrzymują kontakt mailowy, a okazją do ponownego spotkania stanie się przyjazd grupy niemieckiej do naszego miasta  na 5-dniowy pobyt już 3 czerwca.

 

 

Realizujemy projekt

 

Szukaj

Odsłon : 506062

Naszą witrynę przegląda teraz 69 gości 

 Zapraszamy na nasz blog