Ujrzeć niewidoczne.
Środa, 26 Wrzesień 2012 07:06

21 września uczniowie naszej szkoły (pod opieką pań: K. Dzierwy i A. Jaskowskiej) wzięli udział w zajęciach z biologii dotyczących bakterii i mikroskopii elektronowej na Uniwersytecie Wrocławskim – w ramach Festiwalu Nauki.

Na zajęciach laboratoryjnych mogli sami wylać pożywki, posiać na nie bakterie oraz obserwować je przez mikroskop.

Mieli również możliwość obejrzenia limfocytów krwi oraz wielu innych ciekawych okazów widocznych jedynie przez mikroskop elektronowy. Zajęcia spotkały się z dużym zainteresowaniem uczniów, a dzięki ciekawym zagadnieniom biologicznym mogli oni uzupełnić wiadomości nabyte w szkole. Dodatkową atrakcją było zwiedzenie stadionu wrocławskiego.  Wszyscy uczestnicy wycieczki wrócili zadowoleni.