Zwycięski rajd
Środa, 27 Czerwiec 2012 02:52

 

 

 

Piątkowo-sobotnia noc [22/23 czerwca] zapowiadała się naprawdę gorąco. 14 członków koła turystycznego przygotowywało się do udziału w V Powiatowym Nocnym Rajdzie Na Grodziec organizowanym przez PTSM w Bolesławcu. Piękny wschód słońca oglądany z zamkowego wzgórza przyniósł również radość z tego, że w klasyfikacji drużynowej zajęliśmy
I miejsce, czyli wygraliśmy Rajd, zdobywając statuetkę „Sowy” i puchar.

 
Łukasz Burdyna [2b] zajął II m-ce w konkursie astronomicznym, Małgorzata Wycech [2f] III m-ce w konkursie krajoznawczym [wiedza o powiecie i zamku], Jakub Feret [3b] II m-ce w biegu na zamek o nagrodę kasztelana na dystansie 389m (piąta rano!!), a zaraz za nim przybiegł Patryk Psiuch [1d]. Najwięcej emocji wywołało przeciąganie liny, czyli szorowanie po piachu. Punkty do klasyfikacji drużynowej przyznawano za udział oraz miejsca w konkursach, wyposażenie drużyny i posiadane odznaki turystyki kwalifikowanej.
Wiemy już, że za rok znów powalczymy. Oj, się będzie działo... Chętni na spacer po ciemnym lesie [14 km], nocne markowanie po zamku, wschód słońca widziany z wieży widokowej, ognisko na zamkowym dziedzińcu proszeni są o zgłoszenie się do p. K. Urban za rok. Dziękuję p. Marii Czyżowicz, która była drugim opiekunem na Rajdzie.

 

Realizujemy projekt

 

Szukaj

Odsłon : 504423

Naszą witrynę przegląda teraz 22 gości 

 Zapraszamy na nasz blog