Góry znamy i kochamy!
Wtorek, 08 Listopad 2011 21:58

Już po raz czwarty drużyna naszego gimnazjum brała udział w Międzynarodowym Rajdzie Górskim Euroregionu NYSA Karkonosze. W tym roku odbyła się XIII edycja tej imprezy, edycja tym szczęśliwsza dla naszej drużyny, że wygraliśmy konkurs turystyczno-krajoznawczy drużyn starszych, w finale pokonując drużynę z Krasnej Lipy [Czechy].

Nie udało się nam to w roku 2007, gdy zajęliśmy II miejsce w finale. 33 drużyny biorące udział w rajdzie [w tym 4 z Republiki Czeskiej i 1 z Niemiec] brały udział we współzawodnictwie drużyn. Przedstawiciele naszej szkoły zajęli XI miejsce w drużynowej klasyfikacji generalnej, po raz kolejny wygrywając jednak we współzawodnictwie drużyn na trasach – okazaliśmy się najlepszą drużyną na trasie nr 7. Sukcesem jest oczywiście I miejsce w konkursie turystyczno-krajoznawczym, w którym członkowie drużyny musieli wykazać się znajomością Karkonoszy [w tym czeskiej części] i Sudetów Zachodnich, historii turystyki karkonoskiej, topografii Sudetów Zachodnich. Możemy się pochwalić faktem, że drużyna naszej szkoły od lat uczestniczy w regionalnych imprezach turystycznych, odnosząc sukcesy w różnych konkurencjach: konkurs krajoznawczy, historyczny [o Henryku Brodatym], sprawnościowy, na najlepszy program ogniskowy. Nasze sukcesy odnoszone na tej imprezie to: - 2003 r. – zwycięstwo drużynowe na trasie nr 5, - 2007 r. – II m-ce w finale konkursu krajoznawczego, - 2009 r. – zwycięstwo drużynowe na trasie nr 7 i IV m-ce w konkursie krajoznawczym. Organizatorem Rajdu jest Oddział Łużycki PTSM w Lubaniu. Opiekunem drużyny była pani Katarzyna Urban.

Czytaj o nas 

 

Realizujemy projekt

 

Szukaj

Odsłon : 504463

Naszą witrynę przegląda teraz 9 gości 

 Zapraszamy na nasz blog