Certyfikat Lokalnego Centrum Aktywności Ekologicznej
Środa, 28 Wrzesień 2011 21:15

 22 września, w Krakowie, podczas Konferencji Programu Szkoły dla Ekorozwoju, już po raz dziesiąty spotkały się szkoły najbardziej zaangażowane w działania ekologiczne. W konferencji wzięło udział blisko 300 uczestników: nauczycieli z całego kraju, przedstawicieli Ministerstwa Środowiska, Ministerstwa Edukacji Narodowej, które wspierają Program swoim patronatem, w tym: Dolnośląski Kurator Oświaty. Warto zaznaczyć, że patronat nad imprezą objął też Prezydent Rzeczypospolitej – Bronisław Komorowski, którego list do uczestników odczytał doradca z Kancelarii Prezydenta - Henryk Wujec.

 

 


W tym roku aż 217 szkół z całej Polski wyróżniono certyfikatami, które potwierdzają niezwykły wkład i wartość ich działań na rzecz zrównoważonego rozwoju. Nasz szkoła otrzymała certyfikat Lokalnego Centrum Aktywności Ekologicznej - przyznawany szkołom wyróżniającym się w działaniach proekologicznych. Miano to otrzymują szkoły, które w szczególny sposób pobudzają i skupiają aktywność społeczną mieszkańców oraz przez przykład i działanie tworzą aktywne środowisko wychowawcze dla młodzieży. Tytuł Lokalnego Centrum Aktywności Ekologicznej jest pierwszym stopniem do certyfikacji szkół międzynarodowym certyfikatem „Zielona Flaga".

Certyfikat LCAE w imieniu naszej szkoły odebrała pani Aleksandra Jaskowska, która jest koordynatorem działań ekologicznych w szkole. W czasie wręczania tego szczególnego wyróżnienia gratulacje dla naszej szkoły złożyli:

- Henryk Wujec - doradca Prezydenta RP

- Sarah Pickering - koordynator programu Eco-Schools na świecie

- Rafał Serafin - Prezez Fundacji Partnerstwo dla Środowiska 

 

Realizujemy projekt

 

Szukaj

Odsłon : 505964

Naszą witrynę przegląda teraz 7 gości 

 Zapraszamy na nasz blog