,,Moja ulubiona książka.’’
Środa, 25 Maj 2011 08:22

Moją ulubioną powieścią jest ,,Saga Zmierzch’’ napisana przez Stephanie Meyer.

             Autorka napisała cztery tomy pod tytułami: ,, Zmierzch’’ , ,,Księżyc w nowiu’’, ,,Zaćmienie’’, ,,Przed świtem’’. Jest to opowieść o zakazanej miłości młodej dziewczyny do śmiertelnie niebezpiecznego wampira.

              Zmierzch to porywająca opowieść o miłości łączącej cechy horroru, romansu i powieści o trudnym dojrzewaniu. Jej bohaterka to siedemnastoletnia Izabella Swan, która przeprowadza się do ponurego miasteczka. Spotyka tam tajemniczego, niezwykle przystojnego młodego chłopaka w którym zakochuje się bez pamięci. Edward Culllen to chłopak, który ma nadludzkie zdolności. Bella usiłuje poznać jego mroczne sekrety lecz nie zdaje sobie sprawy, że naraża tym siebie i swoich najbliższych na niebezpieczeństwo. Romans z wampirem może skończyć się dla niej śmiercią.

        

 
       Na podstawie książek powstały filmy o tym  samym tytule. Premiera ostatniej części już nie długo, bo 11 listopada tego roku. Główne role grają Kristen Stewart i bardzo przystojny  Robert  Pattinson oraz w części drugiej rolę wilkołaka gra Taylor Lautner.                                                                                     
          Autorka sagi chciała żeby okładka jej książki przedstawiała jabłko- tradycyjnie uznawane za zakazany owoc z Księgi Rodzaju. Symbolizuje on zakazaną miłość Belli i Edwarda. Każda okładka ma swój własny przekaz, który opisuje każdy tom z osobna.

          Zmierzch został wyróżniony wieloma prestiżowymi nagrodami. Na liście najlepszych książek roku zajęła 5 miejsce. Zapraszam do lektury, jeśli chcesz się dowiedzieć czy Bella stanie się częścią kuszącego, lecz mrocznego świata nieśmiertelnych, czy jednak pozostanie człowiekiem?

                                                             

  Natalia Madziarz kl. 1d

                                                                                                                                            

 

Realizujemy projekt

 

Szukaj

Odsłon : 504425

Naszą witrynę przegląda teraz 25 gości 

 Zapraszamy na nasz blog