Projekt z języka niemieckiego
Poniedziałek, 14 Marzec 2011 11:56

W drugim tygodniu ferii zimowych (od 21 do 25 lutego) w naszej szkole odbywały się zajęcia dotyczące projektu z języka niemieckiego pod tytułem Nationalspeisen der deutschsprachigen Länder (Narodowe potrawy krajów niemieckojęzycznych).

Na zajęcia uczęszczali uczniowie różnych klas naszego gimnazjum, praca odbywała się grupach. Każdej grupie przydzielono jeden kraj niemieckojęzyczny, przy czym zadaniem każdej z nich było poznanie zwyczajów żywieniowych oraz typowych potraw dla danego obszaru niemieckojęzycznego. Uczniowie za pomocą internetu zgromadzili materiały do książki kucharskiej, w której zostały zamieszczone przepisy kulinarne oraz ich tłumaczenia na język polski wykonane przez uczniów. W ostatnim dniu zajęć odbyła się degustacja wybranych dań, charakteryzujących poszczególne kraje niemieckojęzyczne. Zajęcia prowadziła Pani Magdalena Walęga.