Nowości fizyczne


V Konkurs Fizyczny
Środa, 17 Maj 2017 11:44

16 maja w naszej szkole odbył się finał V Powiatowego Konkursu Fizycznego. Do konkursu zakwalifikowało się 15 uczniów z 13 gimnazjów powiatu bolesławieckiego. Uczniowie rozwiązywali zadania otwarte, test interaktywny (komputerowy) oraz wykonali i opisali zadanie eksperymentalne.

Więcej…
 
Konkurs fizyczny
Środa, 24 Luty 2016 00:00

 

23 lutego odbył się etap szkolny IV Powiatowego Konkursu Fizycznego, w którym wzięło udział 15 uczniów. Zwycięzca Mateusz Friedek z klasy 3d będzie reprezentował nasze gimnazjum w finale powiatowym.

Więcej…
 
„Fale elektromagnetyczne”
Czwartek, 21 Styczeń 2016 11:02

Uczniowie naszego gimnazjum po raz kolejny wybrali się do Wrocławia, gdzie na Wydziale Fizyki i Astronomii uczestniczyli w wykładzie pt. „Fale elektromagnetyczne”, prowadzonym przez panią profesor Ewę Dębowską. Lekcja fizyki zawierała informacje dotyczące: spektrum fal elektromagnetycznych – od fal radiowych do promieniowania gamma, światło: odbicie i załamanie, barwy, dyfrakcja, interferencja i polaryzacja oraz zjawisko fotoelektryczne. Oczywiście teoria wzbogacona została ciekawymi doświadczeniami.

 
Lekcje fizyki na Uniwersytecie
Czwartek, 03 Grudzień 2015 00:00

 

Uczniowie klas II naszego gimnazjum wybrali się do Wrocławia, gdzie na Wydziale Fizyki i Astronomii uczestniczyli w wykładzie pt. „Ruch i siły”, prowadzonym przez dr. Zygmunta Mazura. Teoria wzbogacona została ciekawymi doświadczeniami.

Więcej…
 
Wyróżnienie w konkursie fizycznym
Wtorek, 29 Kwiecień 2014 00:00

 

 

Uczennica klasy  IIb Karolina Galek  została wyróżniona w XII Polsko – Ukraińskim Konkursie Fizycznym „Lwiatko” i uzyskała honorowy tytuł dla zwycięzców „TAON”

Gratulujemy

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Realizujemy projekt

 

Szukaj

Odsłon : 499598

Naszą witrynę przegląda teraz 10 gości 

 Zapraszamy na nasz blog