ETAP POWIATOWY IX POWIATOWEGO KONKURSU JĘZYKA NIEMIECKIEGO DLA UCZNIÓW GIMNAZJUM

W czwartek, 18 maja 2017 r., w naszym gimnazjum odbył się etap powiatowy IX Powiatowego Konkursu Języka Niemieckiego dla uczniów gimnazjum. Naszą szkołę reprezentowało trzech uczniów z klas drugich i trzecich. Uczniowie zmagali się z zadaniami z zakresu znajomości gramatyki i leksyki języka niemieckiego, a także historii, kultury i geografii krajów niemieckojęzycznych. Konkurs trwał 90 minut i wzięło w nim  udział aż 42 uczniów z 11 gimnazjów powiatu bolesławieckiego.

Ogromnym sukcesem jest zajęcie w tym konkursie II miejsca przez ucznia naszej szkoły - Macieja Michałowicza z klasy II a.

Gratulujemy!

 
Sukces sportowy

 

W rozegranym  IX Memoriale im. Jana Pawła II w piłce siatkowej dziewcząt, po zmierzeniu się z ekipami z Iwin, Chojnowa i Osiecznicy, nasza drużyna - w pięknym stylu - zajęła I miejsce. 
Więcej

 
V Konkurs Fizyczny

16 maja w naszej szkole odbył się finał V Powiatowego Konkursu Fizycznego. Do konkursu zakwalifikowało się 15 uczniów z 13 gimnazjów powiatu bolesławieckiego. Uczniowie rozwiązywali zadania otwarte, test interaktywny (komputerowy) oraz wykonali i opisali zadanie eksperymentalne.

Więcej…
 
„Discover Lower Silesia”

Przed nami niezwykle ciekawy tydzień spędzony w towarzystwie wolontariuszek z międzynarodowej, studenckiej organizacji AIESEC, która powstała w 1948 r. jako odpowiedź na konflikty wzbudzone przez II wojnę światową. Według przedstawicieli państw członkowskich, odpowiedzialność za tworzącą się na nowo rzeczywistość spoczywa na młodych ludziach, którzy będą umieli w pełni wykorzystać swój potencjał i rozumieli inne kultury, dzięki czemu możliwe będzie zmierzenie się z problemami społecznymi współczesnego świata.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Szukaj

WEJŚCIE DO SYSTEMU
REKRUTACJI DO SZKÓŁ
PONADGIMNAZJALNYCH

Odsłon : 438141

Naszą witrynę przegląda teraz 44 gości 

 Zapraszamy na nasz blog