Piłka ręczna

W dniu 25 lutego 2016 r. uczniowie naszej szkoły rozegrali Mistrzostwa Miasta Bolesławiec Szkół Gimnazjalnych w Piłce Ręcznej Chłopców. Reprezentacja naszej szkoły spisała się na medal, zajmując IV miejsce.

Chłopcy walczyli do ostatniej minuty każdego meczu. Wykazali się wolą walki i znakomitą kondycją fizyczną.

Kapitanem drużyny był: Bartosz Myjak (IIb) , bramkarzem - Radosław Tabor (IIb). Drużynę tworzyli ponadto: Kacper Zmarzły (IIc), Krzysztof Hyjek (IIb ), Kamil Zygmunt (IIb), Paweł Gurtowski (IIId), Eryk Winter (IIId), Hubert Psiuch (IIc), Bartosz Balsewicz (IIc), Marcin Reguła (IIa) oraz Grzegorz Paleń (Ia).

Gratulujemy sukcesu!

 
Konkurs fizyczny

 

23 lutego odbył się etap szkolny IV Powiatowego Konkursu Fizycznego, w którym wzięło udział 15 uczniów. Zwycięzca Mateusz Friedek z klasy 3d będzie reprezentował nasze gimnazjum w finale powiatowym.

Więcej…
 
ZWYCIĘSTWO W TENISIE STOŁOWYM

 

 

 

Udanie zaprezentowali się nasi reprezentanci podczas Mistrzostw Bolesławca w Tenisie Stołowym. Zarówno drużyna dziewcząt (Marta Nebesna, Dominika Budrewicz, Sylwia Maczel) jak i chłopców (Eryk Winter, Sebastian Wąsik, Kamil Zygmunt) dotarły do finału tej imprezy.

Więcej…
 
MISTRZOSTWA GIMNAZJUM W TENISIE STOŁOWYM

 

W rozegranych w ciągu dwóch dni zawodach najrówniejszą formę zaprezentował KAMIL ZYGMUNT, który przegrał tylko jeden pojedynek zostając tym samym MISTRZEM GIMAZJUM.

Faworyt zawodów ERYK WINTER wprawdzie...

Więcej…
 
Recytatorskie zmagania

16 lutego odbyły się eliminacje szkolne 61. Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego. Zwycięzcami i reprezentantami naszej szkoły w eliminacjach miejskich zostali:

- Monika Prosół (III a) - I miejsce,

- Emilia Turaczyk (I a) i Marek Engel (III a) - II miejsce,

- Oskar Lasko (III a) - III miejsce.

Gratulujemy i życzymy powodzenia!

 
„I Ty możesz zostać Demostenesem!” Tak, Ty.

Przypominamy, że już wkrótce szkolny etap konkursu „I Ty możesz zostać Demostenesem! Dolnośląski uczeń Mistrzem Mowy Polskiej”.

Zapraszamy do udziału w nim uczniów z klas VI szkoły podstawowej i klas I - III gimnazjum, którzy mają coś ważnego do powiedzenia swoim rówieśnikom. Wiemy, że takich osób jest w naszej szkole bardzo wiele. Więc: odwagi!

Tematyka wystąpień jest dowolna, a temat przewodni konkursu brzmi: „Świat wokół mnie”.

Szukamy najlepszych mówców, którzy - jak antyczny Demostenes - wiedzą, że także słowami można zmieniać świat.

Szczegółowych informacji na temat konkursu udzielają nauczyciele języka polskiego oraz p. A. Sozańska-Kut. W razie pytań lub wątpliwości można również zgłosić się do p. M. Kalinowskiej, która zajmuje się tym właśnie konkursem.

Regulamin konkursu.

 
„Fale elektromagnetyczne”

Uczniowie naszego gimnazjum po raz kolejny wybrali się do Wrocławia, gdzie na Wydziale Fizyki i Astronomii uczestniczyli w wykładzie pt. „Fale elektromagnetyczne”, prowadzonym przez panią profesor Ewę Dębowską. Lekcja fizyki zawierała informacje dotyczące: spektrum fal elektromagnetycznych – od fal radiowych do promieniowania gamma, światło: odbicie i załamanie, barwy, dyfrakcja, interferencja i polaryzacja oraz zjawisko fotoelektryczne. Oczywiście teoria wzbogacona została ciekawymi doświadczeniami.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Szukaj

Odsłon : 421784

Naszą witrynę przegląda teraz 37 gości 

 Zapraszamy na nasz blog