Najlepszy ratowniczy zespół gimnazjalny!

Polski Czerwony Krzyż w Bolesławcu w dniu 28 kwietnia 2017 roku  przeprowadził etap rejonowy Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy. Na utworzonych 3 STACJACH URAZOWYCH  zespoły ratownicze  wykazywały się umiejętnościami udzielania pierwszej pomocy a na stacji TESTY wiedzą  z zakresu pierwszej pomocy i historii PCK. W zawodach wzięło udział 7 zespołów gimnazjalnych.


I miejsce zajęła drużyna  z naszej szkoły w składzie: Milena Bochenek, Damian Firszt, Anna Pawlikowska, Magdalena Wilk, Julia Wołkowska.

Zwycięska drużyna otrzymała: dyplom, puchar oraz nagrody indywidualne.

 
Kolejne warsztaty kulinarne

Po raz kolejny uczniowie naszego gimnazjum uczestniczyli w warsztatach kulinarnych w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych przy ulicy Komuny Paryskiej. Tym razem tematem zajęć była dekoracja tortów pod bacznym okiem pani cukiernik Marty Korzeniowskiej, właścicielki pracowni ozdób cukierniczych w Świeradowie Zdroju.

Więcej…
 
I Ty możesz zostać Demostenesem!

 

24 marca w CIK „Orzeł” w Bolesławcu spotkali się finaliści wojewódzkiego konkursu „I Ty możesz zostać Demostenesem! Dolnośląski uczeń Mistrzem Mowy Polskiej”, nad którym - po raz kolejny - honorowy patronat objęli: Rada Języka Polskiego przy Prezydium Polskiej Akademii Nauk, Dolnośląski Kurator Oświaty i Prezydent Miasta Bolesławiec.

Więcej…
 
Warsztaty kulinarne.

W środę 15.03.17 r. grupa ośmiu uczniów z naszej szkoły uczestniczyła w warsztatach kulinarnych w Zespole szkól Ogólnokształcących i Zawodowych. Zajęcia prowadził szef kuchni Zamku Czocha – Janusz Belczyk- fantastyczny człowiek i znakomity kucharz, który zaraża uczniów pasją do gotowania. W zajęciach brali udział niezmiennie, uczniowie klas gastronomicznych pod opieką Pani Małgorzaty Plis -Lozer.

Więcej…
 
II miejsce w konkursie językowym

W Zespole Szkół Elektronicznych odbył się Konkurs Języka Niemieckiego „Deutsch mal anders”. Uczniowie z gimnazjów w Bolesławcu, Nowogrodźcu i Osiecznicy zmagali się różnymi rodzajami zadań, które rozwiązywali w formie Questu. Nasza drużyna w składzie: Magdalena Wilk, Amelia Kunecka i Maciej Michałowicz zajęła II miejsce.

 
Szkolny konkurs recytatorski

Z przyjemnością zawiadamiamy, że zwyciężczyniami szkolnego konkursu recytatorskiego zostały:
- w kategorii "Recytacja": Emilia Turaczyk (II a) oraz Milena Zawrotniak (I c),
- w kategorii "Poezja śpiewana": Wiktoria Góra (II a).
Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia podczas eliminacji miejskich.

 
Czad-stop!!!

Więcej…
 
Jasełka i wigilie klasowe

Tradycyjnie, tuż przed świętami w naszej szkole odbyło się przedstawienie jasełkowe i wigilie klasowe. Tegoroczne jasełka, jak to bywa co roku, zaskoczyły wszystkich formą i treścią. A wigilie klasowe były pełne ciepła i życzliwości. Kilka zdjęć z wigilii w 1B.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Realizujemy projekt

 

Szukaj

Odsłon : 490716

Naszą witrynę przegląda teraz 25 gości 

 Zapraszamy na nasz blog