Mitologia piętą Achillesa? Nie dla nas!
 

Uczniowie naszego gimnazjum wzięli dziś udział w II Międzyszkolnym Konkursie Mitologicznym zorganizowanym w Zespole Szkół Handlowych i Usługowych. Różnorodne konkurencje pozwoliły na zaprezentowanie wiedzy, kreatywności, zdolności literackich, plastycznych i aktorskich. Reprezentanci naszego gimnazjum (Marta Mądralska, Bartosz Chmielewski, Marcin Gawenda, Tomasz Bojko, Maksymilian Orawiec, Anna Dekarz, Martyna Janiec oraz Kornela Ilczyna) zdobyli II miejsce. Gratulujemy!

 
Lekcja historii

W dniu 15 kwietnia 2010 r., w kilka dni po tragicznych wydarzeniach w Smoleńsku, uczniowie naszego gimnazjum brali udział w specjalnej lekcji historii.
Przedstawiono sytuację Polski po 17 września 1939 roku oraz wyjaśniono sprawę zbrodni w Katyniu. Oddano hołd ofiarom katastrofy z 10 kwietnia 2010 roku, w której zginął Prezydent Lech Kaczyński wraz z Delegacją udającą się na obchody uroczystości 70-tej rocznicy wydarzeń z kwietnia 1940 roku. Lekcję przygotowali uczniowie z koła muzycznego wraz z panią Aleksandrą Sozańską-Kut, panią Lidią Sobczyk oraz panem Pawłem Wasilewiczem.

 

 
Tragedia w Smoleńsku

W katastrofie samolotu prezydenckiego Tu-154 pod Smoleńskiem zginęło 96 osób. 
Na pokładzie były najważniejsze osoby w państwie, 
w tym prezydent Lech Kaczyński z żoną Marią.
 
W związku z tragedią, jaka dotknęła Naród Polski, mieszkańcy Bolesławca mogą składać wyrazy współczucia w Księdze kondolencyjnej,
która wyłożona jest w holu Ratusza.
Wpisy w Księdze kondolencyjnej dokonywać można od 12 kwietnia w godzinach pracy urzędu.

 
Konkurs na palmę wielkanocną

Przez ostatni tydzień sekcja plastyczna naszej szkoły w składzie: Klaudia Seneszyn, Malwina Seneszyn, Sabina Tomczyna, Patrycja Świca , Martyna Janiec, Anna Dekarz, Karolina Kurek, Marta Mądralska, Mariola Kurek, Monika Pluskwa, Weronika Jankiewicz, Izabela Kowalik, Katarzyna Dudyńska, Katarzyna Jaśkiewicz, Aleksandra Korczowska, Dominika Wójcik przygotowywała Wielkanocną Palmę, która w tegorocznym konkursie zajęła II miejsce pod względem wysokości (miała ponad 12 m!). W sobotę 27.03.'10r. palmy zostały wystawione przed budynkiem BOK-u, a dnia 30.03.'10r. odbyło się oficjalne wręczenie nagród. Gratulujemy!

 
Sukces w konkursie pożarniczym
W etapie powiatowym Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Pożarniczej Anna Latosińska z klasy 3f zdobyła I miejsce w kategorii gimnazjów. W kwietniu wystąpi w etapie wojewódzkim, który odbędzie się w Kowarach. Gratulujemy i życzymy powodzenia.
 
Matematycy z gimnazjum
NAJLEPSI  MATEMATYCY  Z  GIMNAZJUM  SAMORZADOWEGO  NR 3  NA  GALI  LAUREATÓW
Uczniowie
Maks BRANDT      – 2D
Maciej WOŹNY     – 3B
zostali laureatami konkursu zDolny Ślązak Gimnazjalista.
Więcej…
 
Kolejny sukces Maksa
Kolejny sukces Maksa z Gimnazjum Samorządowego nr 3 !!!
W sobotę 20 marca 2009 r. uczeń klasy II D Gimnazjum Samorządowego nr 3
MAKS  BRANDT
uczestniczył w Warszawie w finale Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów
uzyskując tytuł laureata
W finale brało udział 161 gimnazjalistów z całej Polski. Maks powtórzył swój ubiegłoroczny sukces, gdy został laureatem jako uczeń klasy pierwszej gimnazjum. Gratulujemy sukcesu jemu i jego nauczycielowi Jerzemu Janowiczowi.
 
"Mów do mnie jeszcze..." - czyli: kolejny etap 55. Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego.

 9 marca w Bolesławieckim Ośrodku Kultury - Międzynarodowym Centrum Ceramiki odbyły się eliminacje miejskie 55 Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego, w którym wzięli udział uczniowie bolesławieckich gimnazjów. Komisja konkursowa przyznała dwie nagrody (zdobywcą jednej z nich został Bartosz Chmielewski z kl. III g) oraz trzy wyróżnienia (jedno z nich otrzymała Daria Ciach z kl. III b). Osoby nagrodzone zakwalifikowały się do etapu powiatowego.

Gratulujemy i życzymy powodzenia.

 
<< Początek < Poprzednia 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 Następna > Ostatnie >>

Realizujemy projekt

 

Szukaj

Odsłon : 489990

Naszą witrynę przegląda teraz 98 gości 

 Zapraszamy na nasz blog