SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW W „KANGURZE”
Maks Brandt (2D) piąty drugoklasista na Dolnym Śląsku i 66 w kraju, Kacper Piecyk (1B) 26. pierwszoklasista w naszym województwie, a Magdalena Filip (3B) oraz Maciej Woźny (3B) na 38 i 70 miejscu wśród dolnośląskich trzecioklasistów – oto wyniki ostatniej edycji konkursu matematycznego „Kangur”. O randze zajętych przez naszych uczniów miejsc świadczy fakt, że na poziomie każdej klasy w konkursie startowało ponad tysiąc osób. 
Więcej…
 
Pierwsza pomoc

TRZEJ WSPANIALI
Maks Brandt, Łukasz Janiec, Marcin Sojka reprezentowali Bolesławiec w konkursie rejonowym "Pierwsza Pomoc” który odbył się
6 maja 2010r. we Lwówku Śląskim.

Więcej…
 
Piłkarze znowu górą!

                                                                

 

Reprezentacja GS nr 3 w piłce nożnej uczestniczyła w rozgrywkach na szczeblu powiatowym.

21.04.2010 r. w turnieju półfinałowym nasi reprezentanci pokonali kolejno Gimnazjum z Iwin 2:0 oraz Gimnazjum z Osiecznicy także 2:0 i zakwalifikowali się do Turnieju Finałowego o Mistrzostwo Powiatu.

Więcej…
 
Konkurs wiedzy o Janie Pawle II
We czwartek 22 kwietnia odbył się II Międzygimnazjalny Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II.
Przedstawiamy wyniki konkursu:
I m. Karolina Turek, Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Osiecznicy
II m. Joanna Rybacka,  Gimnazjum Samorządowe nr 2 w Bolesławcu
III m. Kamila Chrobot, Gimnazjum Samorządowe nr 2 w Bolesławcu
Więcej…
 
Kampania ZTU
      Nasze gimnazjum włączyło się do udziału w ogólnopolskiej kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł. W tym roku hasło kampanii dla gimnazjum brzmi: „Mogę więcej, bo rozum nie śpi”. Patronem kampanii jest Maja Włoszczowska. Wszystkich uczniów zapraszamy do udziału w konkursach, w których można wygrać nagrody pieniężne i rzeczowe. Szczegółowe informacje u wychowawców klas, wychowawcy w świetlicy i pedagogów szkolnych.
 
Kolejny sukces naszych uczniów
    Uczeń klasy II b  Oskar Sulikowski wykazał się największą wiedzą podczas powiatowych eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W nagrodę otrzymał rower. Sukces odniosła również drużyna reprezentująca nasze gimnazjum. Uczniowie Aleksander Kinach, Dawid Muniak i Oskar Sulikowski (kl.II b) zajęli I miejsce. Będą reprezentować powiat bolesławiecki w eliminacjach rejonowych w Jeleniej Górze. Gratulujemy i życzymy powodzenia.
 
Mitologia piętą Achillesa? Nie dla nas!
 

Uczniowie naszego gimnazjum wzięli dziś udział w II Międzyszkolnym Konkursie Mitologicznym zorganizowanym w Zespole Szkół Handlowych i Usługowych. Różnorodne konkurencje pozwoliły na zaprezentowanie wiedzy, kreatywności, zdolności literackich, plastycznych i aktorskich. Reprezentanci naszego gimnazjum (Marta Mądralska, Bartosz Chmielewski, Marcin Gawenda, Tomasz Bojko, Maksymilian Orawiec, Anna Dekarz, Martyna Janiec oraz Kornela Ilczyna) zdobyli II miejsce. Gratulujemy!

 
Lekcja historii

W dniu 15 kwietnia 2010 r., w kilka dni po tragicznych wydarzeniach w Smoleńsku, uczniowie naszego gimnazjum brali udział w specjalnej lekcji historii.
Przedstawiono sytuację Polski po 17 września 1939 roku oraz wyjaśniono sprawę zbrodni w Katyniu. Oddano hołd ofiarom katastrofy z 10 kwietnia 2010 roku, w której zginął Prezydent Lech Kaczyński wraz z Delegacją udającą się na obchody uroczystości 70-tej rocznicy wydarzeń z kwietnia 1940 roku. Lekcję przygotowali uczniowie z koła muzycznego wraz z panią Aleksandrą Sozańską-Kut, panią Lidią Sobczyk oraz panem Pawłem Wasilewiczem.

 

 
<< Początek < Poprzednia 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 Następna > Ostatnie >>

Realizujemy projekt

 

Szukaj

Odsłon : 485427

Naszą witrynę przegląda teraz 15 gości 

 Zapraszamy na nasz blog