Obchody X Dnia Papieskiego.

   
    W niedzielę  10.10.2010 Poczet Sztandarowy w składzie: Katarzyna Chłopecka, Eliza Makiej, Dominika Sierpień,  Aleksandra Bartczak, Aleksander Kinach i Mateusz Turek,  reprezentujący naszą szkołę wraz z opiekunami  p. Beatą i Piotrem  Chmielik, uczestniczył w uroczystej Mszy św. z okazji obchodów X Dnia Papieskiego pod hasłem „ Odwaga Świętości”.              
    Msza św. odprawiona został w katedrze Legnickiej, przewodniczył jej  Ks. bp Marek Mendyk.  Po uroczystościach wszyscy spotkali się  na wspólnym niedzielnym  obiedzie w Wyższym Seminarium Duchownym. 
  

 
"Bieganie lekiem na wszystko."

   
     Żyją według tej dewizy, biegają wspólnie w Bolesławieckich lasach i propagują bieganie w mieście poprzez swoją aktywność. Mowa tutaj o grupie aktywnych i niezależnych biegaczy rekreacyjnych z Bolesławca i okolic. Spotykają się w każdą niedzielę o 7 rano przy ulicy Jeleniogórskiej, by wspólnie cieszyć się tym rodzajem aktywności. Biegacze truchtają pod czujnym okiem trenera, którym jest Daniel Milewicz.
     To właśnie on podłożył ideę wspólnego biegania na forum strony internetowej Bolec.Info.pl. Długo nie czekał na odpowiedź. Natychmiast znalazła się grupa aktywnych ludzi chętnych potowarzyszyć mu na biegowych ścieżkach. Jednym z nich jest Rafał Rudzik z Gromadki, pomysłodawca biegu w Karkonosze. Po udanej wyprawie biegowej na Grodziec, gdzie z Danielem pokonali ponad 40 km biegiem, Rafał postanowił podnieść trochę poprzeczkę.

Więcej…
 
Osiągnięcia w projekcie fizycznym

Sukces uczennic:
Katarzyny Andrusieczko i Hanny Wróblewskiej.
W ramach projektu ,,Odkrywać nieznane, tworzyć nowe - program rozwijania zainteresowań fizyką" dziewczyny zostały wyłonione z grupy finalistów i wezmą udział w trzydniowych warsztatach fizycznych ,,Zobacz - Zbadaj - Zrozum".

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w konkursie ,,Warsztatów w CERN".

 
Zakończenie klas III
    We środę pożegnaliśmy uczniów klas trzecich. Uroczysta akademia, wspaniały program artystyczny w wykonaniu Całej Grupy Pod Wezwaniem i zabawa na zakończenie w budynku gimnazjum. W piątek uczniowie odbierają świadectwa i ostatni raz (może jednak nie ostatni...) odwiedzają szkołę. Dzięki uprzejmości i współpracy z nami JoAśki Włodarczyk podpinam link ze zdjęciami z tych ostatnich dni. Dziękujemy. 
 
Jedziemy do Brukseli.
   Uczniowie klasy III e : Łukasz Janiec,Tomasz Cieślak, Tomasz Miżdal, Patryk Moskaluk, Jakub Suchcicki zostali  laureatami  konkursu „Moja okolica pięknieje dzięki RPO” zorganizowanego przez Departament Regionalnego Programu Operacyjnego w Urzędzie Marszałkowskim we Wrocławiu. Marszałek Marek Łapiński oraz europoseł Piotr Borys objęli przedsięwzięcie honorowym patronatem.
    Dwadzieścia siedem dolnośląskich gimnazjów, m.in. z Lubania, Prusic, Wrocławia, Wałbrzycha, Bolesławca, Zgorzelca, Niemczy, Głogowa, Legnicy, Lubina i
Więcej…
 
Mamy certyfikat
28 maja 2010r. nasza szkoła otrzymała Certyfikat Lokalnego Centrum Aktywności Ekologicznej. Zawdzięczamy to współpracy uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły.
 
Sukcesy w konkursie fizycznym
    Po raz kolejny, uczniowie naszego gimnazjum, wzięli udział w Polsko-Ukraińskim Konkursie Fizycznym "Lwiątko". Maks Brandt i Maciej Woźny zostali wyróżnieni i otrzymali tytuł "TAON".
 
„Nasz Euroregion – nasza tożsamość”

   19 maja w Ratuszu ogłoszono wyniki konkursu „Nasz Euroregion – nasza tożsamość”. Przedmiotem rywalizacji było przygotowanie opracowań wycieczek do wybranych miejscowości w ramach obszaru objętego biletem Euro-nysa.
   Na konkurs zgłoszono w sumie 13 prac. Konkurs został rozstrzygnięty w kategorii wycieczek jedno, dwu i trzydniowych.
   Najlepszy program wypadu dwudniowego przygotowali uczniowie z naszego gimnazjum pod opieką Aleksandry Jaskowskiej. Program zdobył 95 punktów i otrzymał dofinansowanie na 2840 złotych.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 Następna > Ostatnie >>

Realizujemy projekt

 

Szukaj

Odsłon : 489854

Naszą witrynę przegląda teraz 2 gości 

 Zapraszamy na nasz blog