Kurs SU
 

  Uczennice naszego gimnazjum z klasy 3D - Kasia Andrusieczko, Kasia Wycech, Dominika Sierpień i Hania Wróblewska biorą udział w kursie dla samorządów - liderów uczniowskich. W jego programie znajduje się min. zapoznanie się z rolą takiego lidera i jego celami oraz ćwiczenia umiejętności działania w grupie - niewątpliwie zarówno pojedyncze klasy, jaki cała szkoła są w końcu grupami. Dodatkowo, aby ukończyć kurs, należy organizować życie szkolne i napisać sprawozdanie na stronę kursu. Więcej informacji: http://www.ceo.org.pl/portal/home. 

   
 
Pod pomocną dłonią.
 

   W sobotę (9.10.2010r.) nasi uczniowie tym razem nie odpoczywali, tylko zdobywali laury dla naszej szkoły. Konkurencją były drużynowe zawody w pierwszej pomocy. Pod wodzą pani Joanny Kutryby po morderczych wyścigach ze śmiercią pierwsze miejsce zdobyli: Marcin Sojka (kapitan), Kinga Kraczkowska, Marlena Paszko, Maks Brandt i Piotr Kopeć.
Więcej…
 
Święto Edukacji Narodowej w naszym gimnazjum
 
Niech cię nie niepokoją
Cierpienia twe i błędy.
Wszędy są drogi proste
Lecz i manowce wszędy.

O to chodzi jedynie,
By naprzód wciąż iść śmiało,
Bo zawsze się dochodzi
Gdzie indziej, niż się chciało.

   Odświętne stroje, pogodny nastrój i wiele pozytywnych emocji – w takim klimacie upłynęło w naszej szkole czwartkowe przedpołudnie. 

Więcej…
 
Obchody X Dnia Papieskiego.

   
    W niedzielę  10.10.2010 Poczet Sztandarowy w składzie: Katarzyna Chłopecka, Eliza Makiej, Dominika Sierpień,  Aleksandra Bartczak, Aleksander Kinach i Mateusz Turek,  reprezentujący naszą szkołę wraz z opiekunami  p. Beatą i Piotrem  Chmielik, uczestniczył w uroczystej Mszy św. z okazji obchodów X Dnia Papieskiego pod hasłem „ Odwaga Świętości”.              
    Msza św. odprawiona został w katedrze Legnickiej, przewodniczył jej  Ks. bp Marek Mendyk.  Po uroczystościach wszyscy spotkali się  na wspólnym niedzielnym  obiedzie w Wyższym Seminarium Duchownym. 
  

 
"Bieganie lekiem na wszystko."

   
     Żyją według tej dewizy, biegają wspólnie w Bolesławieckich lasach i propagują bieganie w mieście poprzez swoją aktywność. Mowa tutaj o grupie aktywnych i niezależnych biegaczy rekreacyjnych z Bolesławca i okolic. Spotykają się w każdą niedzielę o 7 rano przy ulicy Jeleniogórskiej, by wspólnie cieszyć się tym rodzajem aktywności. Biegacze truchtają pod czujnym okiem trenera, którym jest Daniel Milewicz.
     To właśnie on podłożył ideę wspólnego biegania na forum strony internetowej Bolec.Info.pl. Długo nie czekał na odpowiedź. Natychmiast znalazła się grupa aktywnych ludzi chętnych potowarzyszyć mu na biegowych ścieżkach. Jednym z nich jest Rafał Rudzik z Gromadki, pomysłodawca biegu w Karkonosze. Po udanej wyprawie biegowej na Grodziec, gdzie z Danielem pokonali ponad 40 km biegiem, Rafał postanowił podnieść trochę poprzeczkę.

Więcej…
 
Osiągnięcia w projekcie fizycznym

Sukces uczennic:
Katarzyny Andrusieczko i Hanny Wróblewskiej.
W ramach projektu ,,Odkrywać nieznane, tworzyć nowe - program rozwijania zainteresowań fizyką" dziewczyny zostały wyłonione z grupy finalistów i wezmą udział w trzydniowych warsztatach fizycznych ,,Zobacz - Zbadaj - Zrozum".

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w konkursie ,,Warsztatów w CERN".

 
Zakończenie klas III
    We środę pożegnaliśmy uczniów klas trzecich. Uroczysta akademia, wspaniały program artystyczny w wykonaniu Całej Grupy Pod Wezwaniem i zabawa na zakończenie w budynku gimnazjum. W piątek uczniowie odbierają świadectwa i ostatni raz (może jednak nie ostatni...) odwiedzają szkołę. Dzięki uprzejmości i współpracy z nami JoAśki Włodarczyk podpinam link ze zdjęciami z tych ostatnich dni. Dziękujemy. 
 
Jedziemy do Brukseli.
   Uczniowie klasy III e : Łukasz Janiec,Tomasz Cieślak, Tomasz Miżdal, Patryk Moskaluk, Jakub Suchcicki zostali  laureatami  konkursu „Moja okolica pięknieje dzięki RPO” zorganizowanego przez Departament Regionalnego Programu Operacyjnego w Urzędzie Marszałkowskim we Wrocławiu. Marszałek Marek Łapiński oraz europoseł Piotr Borys objęli przedsięwzięcie honorowym patronatem.
    Dwadzieścia siedem dolnośląskich gimnazjów, m.in. z Lubania, Prusic, Wrocławia, Wałbrzycha, Bolesławca, Zgorzelca, Niemczy, Głogowa, Legnicy, Lubina i
Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 Następna > Ostatnie >>

Realizujemy projekt

 

Szukaj

Odsłon : 484688

Naszą witrynę przegląda teraz 7 gości 

 Zapraszamy na nasz blog