Kiermasz w świetlicy

Kiedy w szkole zapanowała przedświąteczna atmosfera w świetlicy miał miejsce kiermasz, na którym można było zakupić choinki z szyszek, makaronu, łańcuchów, łupin orzechów, stroiki, ozdoby choinkowe, witraże, karty prezentujące polskie obrzędy, zwyczaje i tradycje ludowe związane z okresem Świąt Bożego Narodzenia. Chęć młodzieży do samodzielnego wykonania podobnych rzeczy była wielka, także w tym samym czasie trwały warsztaty. Wszystkim, którzy nas odwiedzili serdecznie dziękujemy.

 
BOŻONARODZENIOWY WYSTĘP
 

21-22 grudnia 2010r. – odbywają się jasełka szkolne, przygotowane przez nauczycielkę polskiego, panią Moniką Kalinowską i panią od muzyki, Aleksandrę Sozańską-Kut. Jasełka głównie opierają się na walce zła z dobrem, przyjaźnią, nadzieją oraz miłością w okresie Świąt Bożego Narodzenia. Barwny i bogaty rytmicznie repertuar  świątecznych piosenek ożywiał występ za każdym razem, porywając za sobą widownię, szczególnie Last Christmas, kiedy to cała sala zaczęła klaskać.  
   Równie ciekawym połączeniem, wplatającym trochę nowoczesności do przedstawienia był bitboks, połączony ze skrzypcami i późniejszym wejściem chórowego śpiewu. 
   Gra aktorów okazała się dojrzała, mimo ich młodego wieku. 21 grudnia, o godzinie 16.00  w jasełkach specjalnie wystawianych dla grona pedagogicznego i przedstawicieli władz miasta można było zaobserwować duet w wykonaniu Marty Werens i  jej ojca pana Józefa Werensa. 
 
MAKS BRANDT WICEMISTRZEM
MAKS  BRANDT  WICEMISTRZEM  DOLNEGO  ŚLĄSKA !
   Pod koniec listopada w naszym gimnazjum odbył się szkolny etap dolnośląskiego konkursu matematycznego KO-MA. Uczniowie po wysłuchaniu wykładu z trudnego materiału wykraczającego poza zakres programu liceum rozwiązywali zadania dotyczące poznanej wiedzy. 
Więcej…
 
DRUŻYNA GS 3 ZNÓW WYGRYWA
DRUŻYNA  GS 3  ZNÓW  WYGRYWA  W  DOLNOŚLĄSKICH  MECZACH  MATEMATYCZNYCH
  Jeszcze świeżo w pamięci mamy radość z zajęcia pierwszego miejsca na Dolnym Śląsku w ubiegłorocznej edycji Dolnośląskich Meczów Matematycznych, a już rozpoczął się nowy sezon. I rozpoczął się bardzo udanie. Pierwszy mecz eliminacyjny nasza drużyna rozegrała z zespołem Gimnazjum Samorządowego nr 2 w Bolesławcu. Po godzinie niełatwych zmagań odnieśliśmy
Więcej…
 
Mistrzynie Bolesławca

                                                                                     fot. MOSiR

Wiktoria Mienculewicz, Karolina Tokarska, Klaudia Banowicz, Aleksandra Mocna, Katarzyna Frydryk, Paulina Janicka, Klaudia Czaplicka, Aleksandra Dziuba, Nikola Nurkowska, Justyna Sholtz, Daria Mjchrowicz i Karolina Sabadasz. To skład mistrzowskiej drużyny dziewcząt z naszego gimnazjum, która wywalczyła I miejsce w Mistrzostwach Bolesławca Szkół Gimnazjalnych w Siatkówce Dziewcząt. Opiekun: Joanna Kutryba. Gratulujemy.

 
II miejsce siatkarzy

 fot.MOSiR 

W organizowanych przez MOSiR Mistrzostwach Bolesławca Szkół Gimnazjalnych w Siatkówce Chłopców nasza drużyna zdobyła II miejsce. Gratulujemy.

 

 
"Mamma mia!" - SZA w I L.O.
   Odbywający się co roku w I Liceum Ogólnokształcącym Dzień Języków Obcych zakończył się dziś gorąco przyjętym przez zgromadzoną w auli publiczność musicalem "Mamma mia!" przygotowanym przez Szkolny Zespół Artystyczny naszego gimnazjum. Wraz z uczniami naszej szkoły wystąpili ubiegłoroczni absolwenci, którym serdecznie dziękujemy.  
 
„ Więcej zieleni w naszej przestrzeni”

 

 4 listopada 2010 r. odbyła się w naszej szkole akcja pt. „ Więcej zieleni w naszej przestrzeni”.
Była to akcja jednodniowa, polegająca na stworzeniu klombu na terenie naszej szkoły. Uczniowie przygotowali plakaty informujące o projekcie oraz chętnie zgłaszali się do uczestnictwa w nim. Akcja ta jest jednym z elementów, a zarazem 

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 Następna > Ostatnie >>

Realizujemy projekt

 

Szukaj

Odsłon : 489875

Naszą witrynę przegląda teraz 7 gości 

 Zapraszamy na nasz blog