Akcja bateria
PRZYŁĄCZ SIĘ DO AKCJI ZBIERANIA BATERII
Nasza szkoła przyłączyła się do akcji zbierania baterii. Co miesiąc do maja będziemy rozliczać się z naszych zbiórek. Dla najbardziej zaangażowanych czekają nagrody!!! 
Podpisane baterie przyjmuje 
p. Małgorzata Zięba w sali nr 10
A do tego jeszcze parę informacji dlaczego warto zbierać baterie...
Więcej…
 
Mistrzynie powiatu
 
   Drużyna dziewcząt została mistrzem powiatu w rozegranych 18 stycznia Mistrzostwach  Powiatu Szkół Gimnazjalnych w Siatkówce i tym samym awansowała do zawodów strefowych.Gratulujemy.

fot.ii/MOS

 
Nagrody za promocję Bolesławca

    Uczniowie naszej szkoły przygotowani przez nauczycieli uczestniczyli w wielu konkursach na szczeblu wojewódzkim i krajowym, w których odnosili sukcesy w 2010 roku. Należy podkreślić aktywny udział gimnazjum w projektach edukacyjnych, społecznych i kulturalnych na szczeblu krajowym i międzynarodowym.

Więcej…
 
MAKS BRANDT – NAJLEPSZY NA DOLNYM ŚLĄSKU I CZWARTY W KRAJU

     W listopadzie uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim konkursie Alfik Matematyczny. Test składał się z 30 pytań punktowanych za 3, 4 i 5 pkt. (zależnie od stopnia trudności). Nagrodę główną - tygodniową wycieczkę do ośrodka turystycznego "Urocza" w Serpelicach nad Bugiem w czasie wakacji - wygrał jeden z naszych uczniów: Maks Brandt z 3D (uczeń Jerzego Janowicza). Maks zajął 1 miejsce w województwie i 4 miejsce w kraju. Drugi wynik w naszej szkole uzyskał Kacper Piecyk z 2B (uczeń Katarzyny Zięby) zajmując 12 miejsce na Dolnym Śląsku i 97 w kraju. O randze sukcesu świadczy fakt, że w konkursie brało udział ponad 3000 uczniów. Organizatorem konkursu jest firma Jersz - Łowcy Talentów. Wielkie gratulacje!

 
Kiermasz w świetlicy

Kiedy w szkole zapanowała przedświąteczna atmosfera w świetlicy miał miejsce kiermasz, na którym można było zakupić choinki z szyszek, makaronu, łańcuchów, łupin orzechów, stroiki, ozdoby choinkowe, witraże, karty prezentujące polskie obrzędy, zwyczaje i tradycje ludowe związane z okresem Świąt Bożego Narodzenia. Chęć młodzieży do samodzielnego wykonania podobnych rzeczy była wielka, także w tym samym czasie trwały warsztaty. Wszystkim, którzy nas odwiedzili serdecznie dziękujemy.

 
BOŻONARODZENIOWY WYSTĘP
 

21-22 grudnia 2010r. – odbywają się jasełka szkolne, przygotowane przez nauczycielkę polskiego, panią Moniką Kalinowską i panią od muzyki, Aleksandrę Sozańską-Kut. Jasełka głównie opierają się na walce zła z dobrem, przyjaźnią, nadzieją oraz miłością w okresie Świąt Bożego Narodzenia. Barwny i bogaty rytmicznie repertuar  świątecznych piosenek ożywiał występ za każdym razem, porywając za sobą widownię, szczególnie Last Christmas, kiedy to cała sala zaczęła klaskać.  
   Równie ciekawym połączeniem, wplatającym trochę nowoczesności do przedstawienia był bitboks, połączony ze skrzypcami i późniejszym wejściem chórowego śpiewu. 
   Gra aktorów okazała się dojrzała, mimo ich młodego wieku. 21 grudnia, o godzinie 16.00  w jasełkach specjalnie wystawianych dla grona pedagogicznego i przedstawicieli władz miasta można było zaobserwować duet w wykonaniu Marty Werens i  jej ojca pana Józefa Werensa. 
 
MAKS BRANDT WICEMISTRZEM
MAKS  BRANDT  WICEMISTRZEM  DOLNEGO  ŚLĄSKA !
   Pod koniec listopada w naszym gimnazjum odbył się szkolny etap dolnośląskiego konkursu matematycznego KO-MA. Uczniowie po wysłuchaniu wykładu z trudnego materiału wykraczającego poza zakres programu liceum rozwiązywali zadania dotyczące poznanej wiedzy. 
Więcej…
 
DRUŻYNA GS 3 ZNÓW WYGRYWA
DRUŻYNA  GS 3  ZNÓW  WYGRYWA  W  DOLNOŚLĄSKICH  MECZACH  MATEMATYCZNYCH
  Jeszcze świeżo w pamięci mamy radość z zajęcia pierwszego miejsca na Dolnym Śląsku w ubiegłorocznej edycji Dolnośląskich Meczów Matematycznych, a już rozpoczął się nowy sezon. I rozpoczął się bardzo udanie. Pierwszy mecz eliminacyjny nasza drużyna rozegrała z zespołem Gimnazjum Samorządowego nr 2 w Bolesławcu. Po godzinie niełatwych zmagań odnieśliśmy
Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 Następna > Ostatnie >>

Realizujemy projekt

 

Szukaj

Odsłon : 490028

Naszą witrynę przegląda teraz 26 gości 

 Zapraszamy na nasz blog