Schau in meine Welt

Zachęcamy uczniów gimnazjum do wzięcia udziału w konkursie języka niemieckiego „Schau in meine Welt”. Regulamin konkursu dostępny w załączniku.

REGULAMIN-KONKURSU

 
A to ciekawe

Nasz przewodnik zobacz


 
„Mamy to! – szlifujemy transgraniczną telewizję”

 

W dniach 16-21.10.2017 r. 18 uczniów z naszej szkoły realizowało projekt pt. „Mamy to! – szlifujemy transgraniczną telewizję”w Łucku na Ukrainie.Razem z 18 uczniami z łuckiego Gimnazjum nr 4, młodzież wzięła udział w warsztatach dziennikarskich, nagrywała etiudy filmowe, poznawała kulturę i historię obu regionów, korzystała z technologii mobilnych w celach edukacyjnych.Tajniki pracy w mediach uczniowie zgłębiali w lokalnych siedzibach radia i telewizji.

Więcej…
 
Pasjonaci teatru w siódmym niebie.

 

W środę i czwartek uczestniczyliśmy w zajęciach zorganizowanych w bolesławieckim Starym Teatrze w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. Pierwszego dnia wysłuchaliśmy wykładu dotyczącego teatru i jego roli na przestrzeni wieków, natomiast drugiego – znakomicie bawiliśmy się podczas warsztatów prowadzonych przez p. Anetę Ćwieluch.

 
Tydzień Papieski

 

W ramach obchodów Tygodnia Papieskiego uczestniczyliśmy - jak co roku - w uroczystościach poświęconych patronowi naszej szkoły w bolesławieckiej Bazylice.

Więcej…
 
Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Powszechnie, dzień ten nazywany jest Dniem Nauczyciela.

 
Udowodnij że potrafisz

 

 
Konkurs O Janie Pawle II

W ramach obchodów Tygodnia Papieskiego w bibliotece odbył się KONKURS WIEDZY O ŻYCIU I TWÓRCZOŚCI ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II.

Uczestnicy odpowiadali na pytania z pięciu dziedzin życia św. Jana Pawła II. Wśród uczniów gimnazjum walczących o wygraną laur zwycięstwa zdobyła uczennica kl. II b, Małgorzata Fraś. Drugie miejsce zajął Adam Mucha, uczeń kl. III e, natomiast trzecie miejsce zdobyła Julia Drohomirecka, uczennica klasy 3c. Uczestnicy zostali nagrodzeni drobnymi niespodziankami wraz z wylosowanymi cytatami pochodzącymi z wypowiedzi Papieża Polaka.

Konkursowi towarzyszyła wystawa zgromadzonego w bibliotece okazałego zbioru publikacji książkowych i wycinków prasowych związanych z osobą św. Jana Pawła II.

Wszystkim uczniom zaangażowanym w uczczenie Dni Papieskich - dziękujemy.

Bibliotekarze

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Realizujemy projekt

 

Szukaj

Odsłon : 490696

Naszą witrynę przegląda teraz 105 gości 

 Zapraszamy na nasz blog