Sukces sportowy

 

8 maja b.r. drużyna chłopców naszej szkoły, w liczbie 25 osób, wywalczyła Mistrzostwo Miasta i Powiatu w zawodach lekkoatletycznych. Grupę przygotował p. Roman Gorski. Chłopcy zakwalifikowali się do zawodów strefowych. Gratulujemy naszym mistrzom!

 
Zuzia i Wiktoria w finale konkursu „Pokaż Język: I know I can”!

Zuzanna Hryniewicz z klasy 3e Gimnazjum nr 2 i Wiktoria Góra z klasy 3a Gimnazjum nr 3 dostały się do finału konkursu „Pokaż Język: I know I can”, który jest organizowany przez Posłankę do Parlamentu Europejskiego panią Danutę Jazłowiecką i obejmuje województwa dolnośląskie i opolskie.

Pod nazwą The Perfect Duet, Zuzia i Wiktoria razem z nauczycielem języka angielskiego napisały zwrotki do piosenki pt. „Crazy” duetu Lost Frequencies & Zonderling, następnie nagrały własną wersję utworu. Treść zwrotek miała w ogólnym przesłaniu być zgodna z myślą  przewodnią konkursu, czyli „I know I can” i mottem Posłanki: „wiara w siebie czyni cuda” oraz nieść pozytywne przesłanie. 14 maja Zuzia i Wiktoria wystąpią na żywo na deskach Narodowego Centrum Polskiej Piosenki w Opolu.
Gratulujemy i życzymy powodzenia!


Opiekunami zespołu są panie Agnieszka Gerwatowska i Justyna Rapa.

 
Święto liczby PI

Dnia 14.03.2018 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Bolesławcu 
przy ulicy Bielskiej obchodziliśmy Światowy Dzień Liczby π
Wchodząc do szkoły, mogliśmy podziwiać wystrój i plakaty 
wykonane przez uczniów. Klasy mogły wziąć udział w wielu 
ciekawych konkurencjach... czytaj więcej

 
Promocja Bolesławca

22 marca odbyła się Gala rozdania nagród za promocję miasta Bolesławiec. Szkoła otrzymała honorową nagrodę za promocję miasta. Zespół w składzie M. Kalinowska, E. Kuczyńska i K. Zięba otrzymał nagrodę w kategorii nauka.

 
TENISIŚCI NA PODIUM!

W dniu 8 marca odbyły się w Mistrzostwa Strefy Jeleniogórskiej w Tenisie Stołowym.  Nasi reprezentanci Mateusz Hryń i Kacper Deka trafili do grupy A, w której kolejno zmierzyli się z: SP Lwówek Śl. (0:3), SP Bierna (3:0) oraz ZS Pisarzowice (3:0). W półfinale zawodów trafili na GM Lubań i po emocjonującym pojedynku zakończonym zwycięstwem awansowali do finału. W meczu finałowym musieli uznać wyższość zawodników z Jeżowa Sudeckiego, ale dzięki zajęciu II miejsca wystąpią 14 marca w Finale Dolnośląskim, który zostanie rozegrany w Brzegu Dolnym.

Gratulujemy !

 
Szkolny Drużynowy Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych

2 marca 2018 r. odbył się w naszej szkole Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych, do którego przystąpiły dwuosobowe drużyny z klas II i III gimnazjum. Na 17 oddziałów rękawicę podjęło 13 klas. Do celów Konkursu należało poszerzanie wiedzy i rozbudzanie zainteresowania kulturą

i historią krajów niemieckiego obszaru językowego, kształtowanie tolerancji wobec innych tradycji i zwyczajów jak również kształtowanie umiejętności pracy zespołowej i zachęcenie do dalszej pracy w zakresie poznawania języka niemieckiego.... dalej

 
I MIEJSCE W MISTRZOSTWACH POWIATU W TENISIE STOŁOWYM

W dniu 21 lutego odbyły się w Iwinach Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Stołowym, w których świetnie spisali się nasi reprezentanci – Mateusz Hryń i Kacper Deka.

Więcej…
 
Wyniki konkursu języka niemieckiego „Schau in meine Welt”

W tym roku szkolnym odbyła się pierwsza edycja szkolnego konkursu z języka niemieckiego „Schau in meine Welt”. Uczniowie mieli za zadanie w max. 5-osobowych  grupach nakręcić  film o tematyce przewodniej: „Mein Hobby”. Ocenie podlegały następujące kryteria: zgodność z tematem, poprawność i bogactwo językowe oraz oryginalność i wkład pracy.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Realizujemy projekt

 

Szukaj

Odsłon : 512412

Naszą witrynę przegląda teraz 7 gości 

 Zapraszamy na nasz blog